• Szkoła pamięta

• Dnia 28 października klasy IIIb i Vb wraz z wychowawcami wzięły udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, a szczególnie tych związanych z lokalnym środowiskiem. Uczniowie poznali regionalną historię i odwiedzili następujące miejsca pamięci: pomnik poświęcony pamięci żołnierzy Wojska Polskiego rozstrzelanych przez hitlerowców 12 września 1939r. , a także pomnik ufundowany dla uczczenia pamięci harcerzy, harcerek oraz członków Szarych Szeregów poległych w latach 1939 – 1945. Dzieci uporządkowały te miejsca i zapaliły znicze, oddając hołd tym, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.

• Dyskoteka

• 26 października odbyła się w naszej szkole dyskoteka dla uczniów klas 4-8. Tematem przewodnim była „Polska Biesiada”. Uczniowie tańczyli w rytm polskich przebojów w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Zabawie nie było końca.

Link do filmu

• 1 listopada

• Wszystkich Świętych to święto obchodzone 1 listopada. Tego dnia wszyscy zbieramy się na przedpołudniowej mszy na naszych cmentarzach, aby oddać cześć naszym bliskim zmarłym i pokazać, że o nich pamiętamy. Zapalamy znicze na grobach oraz odmawiamy modlitwę.

Dzieci ze ŚWIETLICY SZKOLNEJ wykonały piękne prace, które mają przypominać o tym ważnym dniu.

• Ty potrafisz także upiec

• W dniach: 24 - 28 października 2022 r. odbyła się druga edycja naszej kulinarnej akcji. Chętni uczniowie przynosili samodzielnie przygotowane smakołyki, a inni mieli okazję ich skosztować w trakcie długich przerw. Kolejki zajmowały cały korytarz, ale każdemu chętnemu udało się poczęstować słodką przekąską.

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za udział w naszej akcji.
            Znów było pysznie!

• Natura Wzywa

• 26 października klasa 6a i 7b odwiedziła miejsce zwane NATURA WZYWA. Zabawa połączona z nauką była wspaniała. Wszyscy uczniowie robili samodzielnie dżemy z soczystych jabłuszek i piekli szarlotkę, którą później konsumowali. Uczestniczyli również w podchodach leśnych wykazując się znakomitą wiedzą przyrodniczą, a na tyrolce sprawdzali swoje umiejętności fizyczne. Na koniec pobytu była niezapomniana atrakcja: przejażdżka saniami na kółkach. Na pewno odwiedzimy jeszcze to miejsce.

• K jak kubek, k jak koktajl

• Poznawanie literek może być ciekawe i wesołe a nawet pyszne. Uczniowie klasy 1b poznawali literę k. K jak kubek, k jak koktajl. Dzieci i wychowawczyni prezentowali swoje ulubione kubki. Niektóre były z postaciami z bajek, inne zostały przywiezione z podróży. Po pokazie kubków wychowawczyni pokazała dzieciom jak działa blender. Wszyscy chętni uczniowie mieli możliwość skosztowania pysznych i zdrowych koktajli przygotowanych przez wychowawczynię. Takie zajęcia zostają w pamięci.

• Warsztaty

• 24 i 25 października klasy 6 i 7 uczestniczyły w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez trenera terapeutę w ramach programu DEBATA, rekomendowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Celem ogólnym było wzmocnienie postaw pro-abstynenckich u nastolatków. Uczniowie chętnie i aktywnie brali udział w zajęciach.

• Muzeum Narodowe

• Dnia 25 października uczniowie klas 1a oraz 1b pojechali do Muzeum Narodowego w Warszawie na zajęcia tematyczne. Dzieci dowiedziały się czym jest muzeum, jak należy się w nim zachowywać i jakie eksponaty można w nim podziwiać. Uczniowie poszukiwali zwierząt ukrytych na obrazach, a także prezentowali swoją wiedzę. Na pewno nie będzie to ostatnia ich wizyta w tak ciekawym miejscu.

• Sprzątanie Piastowa

• W dniu 21 października 2022r. klasy 5b i 7b uczestniczyły w akcji porządkowej "Jesienne sprzątanie Piastowa". Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wzięli czynny udział w sprzątaniu naszego miasta, promując przesłanie, aby nie śmiecić i segregować odpady. Pamiętajmy, aby dbać o środowisko każdego dnia, nie tylko w czasie akcji.

• ul. Żbikowska 25,
        05-820 Piastów