• Chemiczne eksperymenty z ciekłym azotem w 5b

• W ramach współpracy z rodzicami pan Tomasz Stempkowicz przeprowadził 21 września w klasie 5b bardzo ciekawe zajęcia. Uczniowie byli świadkami niezwykłych eksperymentów, podczas których mieli możliwość odkrycia tajemnic ciekłego azotu. Dzieci poznały właściwości chłodzące i termostatyczne azotu pierwiastkowego w stanie ciekłym. Mogły go nawet bezpiecznie dotknąć i poczuć jego przyjemny chłód. Bardzo dziękujemy tacie Zosi za przeprowadzenie tak interesującej lekcji, która przybliżyła uczniom tajniki świata niskich temperatur.

• 6a w Muzeum Powstania Warszawskiego

• W drugiej połowie września klasa 6a uczestniczyła w lekcji muzealnej w Muzeum Powstania Warszawskiego. Tematem lekcji była konspiracja i sabotaż. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób młodzi powstańcy utrudniali życie okupantowi hitlerowskiemu. Swoją wiedzę sprawdzili w teście na koniec zajęć, pokazując że z zainteresowaniem i dużą ciekawością aktywnie w nich uczestniczyli.

• Wycieczka klas pierwszych do nadleśnictwa Chojnów

• Dnia 20 września uczniowie klas 1a i 1b wraz z wychowawcami i rodzicami odwiedzili Ośrodek Leśny Nadleśnictwa Chojnów. Dzieci spotkały się z pracownikiem ośrodka, który opowiadał o życiu w lesie różnych zwierząt. Następnie wszyscy udali się na spacer po lesie wyznaczoną ścieżką edukacyjną. Uczniowie mogli obserwować leśne drzewa, zobaczyli prawdziwą leśną barć i pasiekę. Na koniec wszyscy z radością zjedli upieczone przez siebie kiełbaski. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły.

• Piknik rodzinny

• Dziękujemy serdecznie za ogrom pracy włożonej w przygotowanie pikniku.

Nasza mała społeczność jak zwykle wykazała się niesamowitą kreatywnością, radością ze wspólnie spędzonych chwil oraz znowu okazało się, że deszcz nam nie straszny!

Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna!

Do zobaczenia!

• Wycieczka klasy 5a i Chóru w Góry Świętokrzyskie

•    Pierwszy dzień wycieczki klasy 5a i Chóru w Góry Świętokrzyskie. Łysica i taras widokowy na Gołoborzu zdobyte, woda ze źródełka św. Franciszka wypita. Święta Katarzyna, Muzeum Misyjne i Świętokrzyski Park Narodowy zwiedzone, a wieczorem dyskoteka.

Drugi dzień upłynął pod znakiem zajęć integracyjno-ruchowych. Aktywności na plaży, gokarty pedałowe, gra "50" oraz balonowa, a wieczorem mafia i ognisko!
               Trzeciego dnia strzelaliśmy z łuku i wiatrówki, budowaliśmy szałasy i niestety musieliśmy wracać do domu! Wspomnienia zostaną nam na długo!