28 września 2024 r. Poczet Sztandarowy naszej Szkoły wziął udział w Obchodach Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc.
Pamiętajmy, "Tędy Przeszła Warszawa".
28 września 2024 r. Poczet Sztandarowy naszej Szkoły wziął udział w Obchodach Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc.
Pamiętajmy, "Tędy Przeszła Warszawa".
25 września klasa 8a uczestniczyła w wycieczce pt. Co w Labie Piszczy w ramach Festiwalu Nauki Warszawa. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, co to znaczy być naukowcem? Jak wygląda praca w prawdziwym laboratorium naukowym i czym zajmują się naukowcy na co dzień. W Zakładzie Inżynierii Genetycznej uzyskaliśmy odpowiedzi na jakim materiale biologicznym się pracuje i jakie analizy na nim przeprowadza. W Zakładzie Żywienia Zwierząt dowiedzieliśmy się, jak domowymi sposobami wyizolować DNA z roślin oraz dlaczego kapusta czerwona może służyć jako naturalny wskaźnik pH. Przeprowadzaliśmy również badanie laboratoryjne ilości białka w mleku krowim oraz napojach roślinnych. Wycieczka była niezwykle interesująca i wzbogacająca naszą wiedzę.
24 września 2024 roku w LO im. Adama Mickiewicza odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Burmistrza Miasta Piastowa uczniom piastowskich szkół za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne zdobyte w roku szkolnym 2023/2024
Stypendium naukowe otrzymali następujący uczniowie:
Szymon Jabłonowski, uczeń klasy 7b - laureat I miejsca XX Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego i laureat II miejsca XX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego
Zofia Ignatowicz, uczennica klasy 7b - laureatka III miejsca XX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego
Emilia Rzepka, uczennica klasy 6b - laureatka III miejsca XX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego
Lidia Rzepka, uczennica klasy 5b - laureatka III miejsca XX Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego
Antonina Mazurek, uczennica klasy 7a- laureatka I miejsca XX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego
Tomasz Kamiński, uczeń klasy 8a- laureat I miejsca XX Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego i laureat III miejsca XX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego
Michał Jurzyk, uczeń klasy 8b - finalista Kuratoryjnego Konkursu Historycznego, finalista Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów.
19 września klasa 6b, 7b, 8a i 8b uczestniczyły w wycieczce do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Zwiedzanie rozpoczynaliśmy w Centrum dla Zwiedzających, następnie w podziemnym korytarzu podziwialiśmy wystawę dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej, a także makietę współczesnego kompleksu budynków sejmowych. Na galerii Sali Posiedzeń Sejmu zapoznaliśmy się z krótką prelekcję dotyczącą historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Podczas zwiedzania uczestniczyliśmy również w zajęciach z praworządności prowadzonych przez posła Piotra Kandybę. Wycieczka była bardzo interesująca!
W czwartek 26 września dzieci z grupy 0A wzięły udział w zajęciach kulinarnych. Mali kucharze wykonali pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Ponadto dowiedzieliśmy się, gdzie rosną różne owoce, a także dlaczego ich jedzenie jest tak ważne dla naszego zdrowia. Wszyscy mieliśmy dziarskie minki, bo zjadaliśmy witaminki.
25 września w klasie 1a odbyło się spotkanie arbuzowe. Uczniowie dowiedzieli się, jakie potrawy można przygotować z arbuza oraz jakie posiada on właściwości odżywcze. Arbuz jest owocem cennym dla naszego zdrowia i produktem niskokalorycznym. Na końcu zajęć odbył się poczęstunek, z którego dzieci były bardzo zadowolone. Wszyscy uczniowie chętnie sprzątali po sobie naczynia, więc z pewnością będą doskonałymi pomocnikami w kuchni. Dziękujemy p. Izie Maciejczyk za zapewnienie owocowego poczęstunku.
24 września klasa 7a po raz drugi odwiedziła wystawę multimedialną w muzeum Art&Box w Fabryce Norblina - tym razem Dali Cybernetics. Młodzież miała okazję poznać bliżej życie i twórczość Salvadora Dali oraz zrozumieć ideę surrealizmu w malarstwie.
16 września, w ramach innowacji pedagogicznej „Nietypowo, ale topowo”, klasa 1b świętowała Międzynarodowy Dzień Kropki. Był to dzień odkrywania i pielęgnowania talentów, budowania wiary we własne możliwości oraz sprawczości. Zajęcia rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu „Kropka”, w którym mała Vashti, dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki, uwierzyła w swoje zdolności. Po projekcji i dyskusji na temat filmu, uczniowie zaprezentowali swoje talenty, projektując kropkowe koszulki. Tego dnia dostrzegliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nie zwracaliśmy na nie uwagi. Okazało się, że kropki są obecne w naszym codziennym życiu. Powstała też kropkowa fotobudka, w której dzieci robiły sobie zdjęcia. Na zakończenie obchodów każdy otrzymał dyplom. Ta niezwykła historia uświadomiła naszym uczniom, że każdy z nich ma ogromny talent – wystarczy tylko uwierzyć w siebie!
17 września dzieci z oddziałów przedszkolnych świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. To także dzień odwagi i zabawy. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci poznały historię małej dziewczynki o imieniu Vashti, której świat zmieniła zwyczajna kropka. Uświadomiliśmy sobie, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności i talenty. Urządziliśmy polowanie na kropki, projektowaliśmy własne, niezwykłe kropki oraz lepiliśmy medale odwagi.
Południe Polski potrzebuje naszego wsparcia. O godzinie 12:00 Urząd Miasta rozpoczął zbiórkę:
- niegazowanej wody butelkowanej 1.5 l
- długoterminowej żywności
- chemii gospodarczej
Produkty można przynosić do najbliższej szkoły podstawowej w Piastowie w godzinach 7:30-15:00 oraz do OSP Piastów w godzinach 15:00-20:00.
O zakończeniu zbiórki powiadomimy w oddzielnym komunikacie.
Liczymy na Państwa wsparcie.
Co roku w drugą sobotę września obchodzony jest Światowy Dzień Pierwszej Pomocy i z tej okazji najmłodsi w naszej szkole wzięli udział w nietypowych zajęciach. Dowiedzieli się, jak mogą zareagować, gdy im lub innym osobom przydarzy się wypadek. Przećwiczyli udzielanie pierwszej pomocy i utrwalili znane już numery alarmowe.
Wrzesień to Światowy Miesiąc Świadomości Nowotworów Wieku Dziecięcego. W związku z tym Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów i Rodziców do włączenia się w projekt „Dzień w Piżamach”. Przez cały wrzesień na terenie naszej szkoły będzie stała puszka, do której można będzie wrzucić przysłowiową złotówkę, która zostanie przekazana na konto fundacji Gdy Liczy Się Czas, wspierającej dzieci i ich rodziny, borykające się z chorobą nowotworową. Puszka zostanie wystawiona także w czasie zebrań z Rodzicami i podczas Pikniku Szkolnego. Podsumowaniem całej akcji będzie Dzień w Piżamach, który zaplanowany jest na 30 września 2024 roku.
Dlaczego piżama? Ponieważ jest to standardowe ubranie chorych dzieci. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej: https://gdyliczysieczas.com/, na której znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat Fundacji, jej działalności oraz organizowanych przez nią projektów.
W dniu dzisiejszym, na naszym uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego, gościliśmy Pana Tomasza Jankowskiego - Burmistrza Miasta Piastowa, któremu towarzyszyły Pani Bożenna Kalinowska - Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Piastowie oraz Pani Marta Ogórek-Popiel - radna Rady Miejskiej, Przewodnicząca Komisji Skarg Wniosków i Petycji. Całe wydarzenia rozpoczęła pani Natalia Sasinowska pełniąca obowiązki dyrektora szkoły, życząc uczniom, nauczycielom i rodzicom owocnej współpracy. Również Pan Burmistrz zabrał głos i życzył wszystkim wytrwałości i satysfakcji ze zdobywania wiedzy.
Rok szkolny 2024/2025 oficjalnie został rozpoczęty.
Powered by aSc EduPage