• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 17 września dzieci z oddziałów przedszkolnych świętowały Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. To także dzień odwagi i zabawy. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci poznały historię małej dziewczynki o imieniu Vashti, której świat zmieniła zwyczajna kropka. Uświadomiliśmy sobie, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności i talenty. Urządziliśmy polowanie na kropki, projektowaliśmy własne, niezwykłe kropki oraz lepiliśmy medale odwagi.

• Pomoc dla powodzian

• Południe Polski potrzebuje naszego wsparcia. O godzinie 12:00 Urząd Miasta rozpoczął zbiórkę:

- niegazowanej wody butelkowanej 1.5 l

- długoterminowej żywności

- chemii gospodarczej

Produkty można przynosić do najbliższej szkoły podstawowej w Piastowie w godzinach 7:30-15:00 oraz do OSP Piastów w godzinach 15:00-20:00.

O zakończeniu zbiórki powiadomimy w oddzielnym komunikacie.

Liczymy na Państwa wsparcie.

• Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

• Co roku w drugą sobotę września obchodzony jest Światowy Dzień Pierwszej Pomocy i z tej okazji najmłodsi w naszej szkole wzięli udział w nietypowych zajęciach. Dowiedzieli się, jak mogą zareagować, gdy im lub innym osobom przydarzy się wypadek. Przećwiczyli udzielanie pierwszej pomocy i utrwalili znane już numery alarmowe.

• Światowy Miesiąc Świadomości Nowotworów Wieku Dziecięcego

• Wrzesień to Światowy Miesiąc Świadomości Nowotworów Wieku Dziecięcego. W związku z tym Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów i Rodziców do włączenia się w projekt „Dzień w Piżamach”. Przez cały wrzesień na terenie naszej szkoły będzie stała puszka, do której można będzie wrzucić przysłowiową złotówkę, która zostanie przekazana na konto fundacji Gdy Liczy Się Czas, wspierającej dzieci i ich rodziny, borykające się z chorobą nowotworową. Puszka zostanie wystawiona także w czasie zebrań z Rodzicami i podczas Pikniku Szkolnego. Podsumowaniem całej akcji będzie Dzień w Piżamach, który zaplanowany jest na 30 września 2024 roku.

Dlaczego piżama? Ponieważ jest to standardowe ubranie chorych dzieci. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej: https://gdyliczysieczas.com/, na której znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat Fundacji, jej działalności oraz organizowanych przez nią projektów.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

• W dniu dzisiejszym, na naszym uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego, gościliśmy Pana Tomasza Jankowskiego - Burmistrza Miasta Piastowa, któremu towarzyszyły Pani Bożenna Kalinowska - Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Piastowie oraz Pani Marta Ogórek-Popiel - radna Rady Miejskiej, Przewodnicząca Komisji Skarg Wniosków i Petycji. Całe wydarzenia rozpoczęła pani Natalia Sasinowska pełniąca obowiązki dyrektora szkoły, życząc uczniom, nauczycielom i rodzicom owocnej współpracy. Również Pan Burmistrz zabrał głos i życzył wszystkim wytrwałości i satysfakcji ze zdobywania wiedzy.

Rok szkolny 2024/2025 oficjalnie został rozpoczęty.

• ul. Żbikowska 25,
          05-820 Piastów