• Laboratorium Przyszłości

• W styczniu klasy 3a i 3b uczestniczyły w zajęciach praktycznych z wykorzystaniem zestawów klocków LEGO BricQ Motion Prime  zakupionych w ramach projektu Laboratorium Przyszłości. Uczniowie wykorzystując elementy zestawów zdobywali wiedzę i umiejętności z zakresu robotyki. Celem zajęć było rozwijanie  logicznego myślenia, umiejętność współpracy, kompetencji społecznych oraz  korzystania z instrukcji obsługi.  W styczniu klasy 3a i 3b uczestniczyły w zajęciach praktycznych z wykorzystaniem zestawów klocków LEGO BricQ Motion Prime  zakupionych w ramach projektu Laboratorium Przyszłości. Uczniowie wykorzystując elementy zestawów zdobywali wiedzę i umiejętności z zakresu robotyki. Celem zajęć było rozwijanie logicznego myślenia, umiejętność współpracy, kompetencji społecznych oraz  korzystania z instrukcji obsługi.

• Laboratorium Przyszłości

• W styczniu, w ramach zajęć z informatyki, uczniowie klas: 6b, 7a i 8a zajęli się podstawami programowania robotów. Wykorzystywali do tego program mBlock oraz roboty typu mBot. Dzięki samodzielnie zbudowanym przez uczniów skryptom urządzenia poruszały się, wydawały dźwięki i wyświetlały komunikaty/symbole graficzne na wyświetlaczu LED. Już wkrótce kolejne klasy poznają tajniki programowania!

• Konkurs Krasomówczy

• 12 stycznia czterech uczniów naszej szkoły wzięło udział w finale XX Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego, który odbył się w Muzeum Niepodległości w Warszawie. Zadaniem uczestników było napisanie i wygłoszenie z pamięci przemówienia na wybrany temat związany z twórczością Aleksandra Fredry. Nasi uczniowie zaprezentowali piękne oracje. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu. Życzymy sukcesów!

• Wieczór filmowy klasy 6b

• 5 stycznia w klasie 6b odbył się wieczór filmowy. Spotkanie było okazją do wspólnego oglądania filmów czy zagrania w ulubioną mafię. Uczniowie mogli też skosztować ufundowanej przez rodziców pysznej pizzy, a także porozmawiać na różne tematy. Był to ciekawie spędzony czas w miłej, zimowej atmosferze pozwalający na integrację zespołu klasowego.

• Warsztaty "Nauka dla bezpieczeństwa ruchu drogowego"

• 10 stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. „Nauka dla bezpieczeństwa ruchu drogowego” z wykorzystaniem nowoczesnych metod edukacyjnych. Zajęcia dla uczniów klas 7-8 i popołudniowe dla mieszkańców Piastowa prowadzili profesjonaliści z fundacji Symultakt. Podczas warsztatów mogliśmy m.in. przetestować na symulatorze motoroweru i samochodu, jak wygląda czas reakcji na pojawienie się zagrożenia na ulicy oraz ile wynosi realna droga hamowania. Całe wydarzenie uświetnili goście: Pani wiceburmistrz Maria Makowska, asp. sztab. Monika Orlik z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, podkom. Edyta Bednarczyk z Komendy Policji w Pruszkowie, sierż. szt. Michał Kozikowski, st. asp. Adam Szydłowski z Komisariatu Policji w Piastowie, pani Joanna Sęk Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Piastowie, telewizja Tel-Kab, pan Maciej Gos redaktor z Przeglądu Regionalnego. Warsztaty były cenną lekcją na temat bezpieczeństwa na drodze, które będziemy kontynuować.

• Dzień Babci i Dziadka w klasie 2a

• 10 stycznia był wyjątkowym dniem w klasie 2a - świętowaliśmy dzień Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały swoim niezwykłym gościom Jasełka i wspólnie z dziadkami zaśpiewały kolędy. Nad wszystkim czuwała wychowawczyni - Pani Lilianna Siekierko.

• Laboratorium Przyszłości – Spotkanie z elektroniką

• Uczniowie klasy 6a na lekcji techniki, pracując w grupach konstruowali proste zestawy elektroniczne.

Zaczęli od prostych projektów, które miały na celu pokazać :

– jak włączyć (ON) i wyłączyć (OFF) energię el. za pomocą przełącznika;

– jak elektronika używa się do napędu silnika prądem stałym;

– jak może dźwięk włączyć  elektroniczne urządzenie;

– połączenie oporu i diody LED tak, żeby świeciła.

Każde udane skonstruowanie projektu wywołało u uczniów dużo radość i satysfakcji.

• Laboratorium Przyszłości - warsztaty świąteczne

• W miesiącu grudniu uczniowie klas IV, V oraz VI na lekcjach techniki wykonywali choinki i ozdoby świąteczne przy pomocy narzędzi zakupionych w ramach Laboratorium Przyszłości. Wykorzystywali drewniane spinacze, metalowe druciki, przewody LED, jutowe sznurki oraz mnóstwo innych ozdób. Prace posłużyły do ozdobienia klas lekcyjnych oraz korytarza na pierwszym piętrze.

• Kiermasz charytatywny

• W przedświąteczny czwartek, 21 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz charytatywny zorganizowany przez klasę 7b. Udało nam się zebrać fundusze w kwocie ponad 800zł, które przeznaczone zostały na cele charytatywne. Niebawem kolejny kiermasz!

W dniu szkolnych Wigilii przedstawiciele klasy 7b odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Pruszkowie w celu przekazania zebranych darów. Mieliśmy okazję usłyszeć historię tego miejsca oraz spotkać się z jego wychowankami.

• Wigilia w kl. 5a

• Wigilia klasowa w klasie 5a była niezwykłym, bajkowym przeżyciem. Dzięki zaangażowaniu Rodziców jednego z uczniów sala lekcyjna przemieniła się w nastrojową krainę, niczym z Narni. Ośnieżone choinki, zapach lasu, nastrojowa muzyka i połączone z tym świąteczne warsztaty były cennym czasem zacieśniającym relacje wśród uczniów. Po zakończonych warsztatach Wychowawca klasy złożył świąteczne życzenia i wszyscy podzielili się opłatkiem.