• Dzień chłopaka w zerówkach

• W dniu 29 września dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Dzień Chłopaka. W tym dniu chłopcy mogli liczyć na specjalne przywileje, prezenty przygotowane przez rodziców oraz tematyczne zajęcia, na których m.in. tworzyli kodeks dżentelmena. Świętowanie zwieńczyło spotkanie obu grup i przekazanie drobnych upominków, które w tajemnicy przygotowały dziewczynki.

• mLegitymacja

• Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja. Wszystkie informacje i potrzebne wnioski znajdą Państwo w zakładce Uczniowie i Rodzice -> MLegitymacja

Wnioski składać można od 1 października u koordynatora projektu. Informujemy, że wraz z wnioskiem należy okazać ważną legitymację papierową dziecka.

• Klasa na medal

• Dnia 22 września dzieci w naszej szkole żegnały lato i witały jesień. W ramach akcji Samorządu klas 0-3 "Klasa na medal" uczniowie mieli za zadanie przyjść ubrani na żółto lub z jakimś elementem ubrania w żółtym kolorze. Wszystkie klasy zaangażowały się w akcję. Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie klas 0b, 2a, 2c, 2b oraz 3a. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach i konkursach.

Opiekunowie Samorządu klas 0-3

• Dynioland

• 19 września uczniowie z klas 2c i 3b wybrali się na farmę dyń Dynioland w Wieliszewie. W trakcie pobytu mieli okazję zobaczyć różne rodzaje dyń, spróbować soku dyniowego i zupy dyniowej. Odwiedzili także mini zoo, skakali po belach słomy i oglądali pokaz baniek mydlanych. I chociaż pogoda ich nie rozpieszczała, wszyscy wrócili z uśmiechem na twarzy.

• Dzień kropki w zerówkach

• 15 września dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. To popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, podczas którego pomagamy dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię, a przede wszystkim wspólnie się bawimy.

• Piknik rodzinny

• Serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie w organizację tegorocznego pikniku rodzinnego, który odbył się 16 września. Dzięki Państwa wsparciu, na boisku szkolnym pojawiło się wiele przepięknie udekorowanych stoisk, na których można było kupić m.in. przepyszne ciasta, babeczki, potrawy kuchni polskiej i tureckiej.

Jak co roku odwiedzili nas również strażacy z OSP Piastów oraz harcerze.

Do zobaczenia za rok!

• 6a w Sejmie RP

• 11 września klasa 6a była na wycieczce w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, poznając zasady praworządności i demokracji w naszym kraju.

• IV Rajd do Pęcic

• Burmistrz Dorota Stegienka wraz z Radą i Zarządem Dzielnicy Ochota zaprasza na 4. Rajd do Pęcic, który odbędzie się 9 września 2023r.

Rajd ma na celu uczczenie losów części Powstańców IV Obwodu Armii Krajowej Ochota i bitwy pod Pęcicami, którą stoczyli 2 sierpnia 1944r. Niedostatecznie uzbrojeni Powstańcy, pod wodzą płk Mieczysława Sokołowskiego ps. „Grzymała” wycofywali się z Ochoty do Lasów Chojnowskim. Ich celem było zdobycie broni i przegrupowanie oddziałów. Pod Pęcicami natknęli się na przeważające siły niemieckie, zginęło 91 osób.

Sposoby dotarcia do Pęcic:

· Rajd Pieszy. Rajdowi towarzyszyć będzie przewodnik, który opowie o miejscach pamięci związanym z Powstaniem Warszawskim, mijanych po drodze. Trasa będzie dokładnym odwzorcowaniem trasy Powstańców w 1944 roku. Miejsce zbiórki przy bocznym wejściu na teren Parafii św. Jakuba. Start rajdu godz. 12.00.

· Rajd Rolkowy. Przejazd rolkowy do Pęcic rozpocznie się zbiórką w Parku Szczęśliwickim o godzinie 11:00. Uczestnicy rajdu muszą posiadać własne rolki i umieć się na nich poruszać. Start rajdu o godz. 12.00.

· Rajd Rowerowy. Trzeba mieć własny rower. Będzie wiódł drogą najbardziej wierną przemarszowi Powstańców. Po drodze przewidziane krótkie przystanki, podczas których przewodnik będzie opowiadał, co działo się na danym etapie trasy. Trasa rozpocznie się na ulicy Niemcewicza 5, gdzie gromadzili się Powstańcy przed wymarszem. Start Rajdu o godz. 12.30.

· Rajd Kajakowy – spływ rzeką Raszynka. Długość trasy to około 4,5 km. Miejscem zbiórki jest przystanek „Raszyn Kościół”, skąd uczestnicy przejdą nad brzeg rzeki. Uczestnikom będzie towarzyszył przewodnik, który opowie o czasach okupacji, dziejących się w Raszynie. Start rajdu w dwóch grupach. Start pierwszej grup o godz. 9:50, start drugiej grupy o godz. 10:50. W tym rajdzie mogą uczestniczyć 32 osoby.

· Rajd Samochodowy – zbiórka na parkingu przy Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 przy ul. Szczęśliwickiej 56. Start rajdu godz. 13.30.

· Rajd Motorowy samochodami zabytkowymi. Nowa forma dotarcia samochodami zabytkowymi, start z parkingu przy Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 przy ul. Szczęśliwickiej 56. Samochody historyczne mogą zabrać ok. 125 osób, decyduje kolejność zgłaszania się. Start rajdu o godz. 12.00.

Wszelkie informacje znajdą Państwo na stronie:  http://rajdpecice.16wdh.pl

Zapisy do 7 września.