• Zimowe eksperymenty

• Mimo, iż pogoda nie sprzyja zabawom na śniegu i lodzie to dzieci z zerówek znalazły sposób, by przeprowadzić eksperymenty z lodem. Z ciekawością sprawdzały temperaturę i próbowały przyśpieszyć topnienie kostek lodu. Na koniec zrobiły „czary – mary” i przenosiły kostki za pomocą nitki. Stworzyły także własny "sztuczny" śnieg oraz eksperymentowały z barwnikami i olejem. Już nie mogą doczekać się kolejnych zabaw badawczych.

• Bal karnawałowy

• 3 stycznia na uczniów naszej szkoły czekały niecodzienne atrakcje. Wraz z POGOTOWIE ARTYSTYCZNE dzieci bawiły się podczas balu karnawałowego, natomiast Fejsbuda zapewniła im niezapomniane zdjęcia w fotobudce. Wszystkie niespodzianki zostały ufundowane przez Radę Rodziców.

Zapraszamy do galerii.

• XIX Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy

• Z dumą informujemy, że wśród uczniów SP4 mamy laureatów XIX Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego.

III miejsce zajęli:

Ewelina Mentrak z kl. 8d

Olaf Kowalski z kl. 8c

Wyróżnienie otrzymał:

Hubert Łada z kl. 8a

Gratulujemy!

• Efekty nagrań chórów z 25 listopada 2022

• Zapraszamy do zapoznania się z efektami nagrań, które odbyły się 25 listopada 2022 roku w naszej szkole. 96% składu obu chórów to nasi uczniowie i absolwenci!

Hymn III Tysiąclecia komp. Mirosław Gałęski

Chór Kameralny Słopiewnie

Chór Dziecięcy Semper Iuvenes

dyrygent: Mateusz Mularczyk

fortepian: Grzegorz Sykulski

reżyseria i montaż: Dariusz Jaruga

Link do nagrania

• Jasełka w wykonaniu klasy 2a

• Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, aniołowie, pasterze, trzej królowie, gwiazdki i zwierzęta. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku… . Wykonanie pastorałek i kolęd uświadomiło wszystkim i przypomniało o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa.

• Jasełka w wykonaniu 5a

• 22 grudnia klasa 5a wystawiła Jasełka. Treść przedstawienia nawiązywała do historii Świętej Rodziny, "Opowieści wigilijnej", "Dziewczynki z zapałkami" oraz zwykłych przedświątecznych zakupów. Morał występu związany był z wartościami z jakimi powinny wiązać się Święta Bożego Narodzenia. Po przedstawieniu cała społeczność klas 4-8 włączyła się do wspólnego kolędowania, korzystając z wykonanych przez klasę śpiewników.

Klasa 5a wraz z Rodzicami i Wychowawcą chciałaby wyrazić szczególne wyrazy wdzięczności za bezinteresowną pomoc i wsparcie dla:

Krzysia Winnickiego z klasy 4a oraz jego Rodziców za piękną scenografię!

Dominiki Dudzińskiej 6a, Rafała Jurzyka 4b oraz Huberta Łady 8a za wspaniałą oprawę muzyczną!

Firmy Jakubiak Event za wypożyczenie sprzętu nagłośnieniowego oraz maszyny do dymu.

Link do nagrania

• Świąteczne pierniczki

• W okresie przedświątecznym dzieci z grupy 0A dekorowały świąteczne pierniczki, które podarowały m.in. swoim rodzicom. Cześć ciasteczek ozdobiliśmy jednak specjalnie dla naszej chorej koleżanki przebywającej w szpitalu. Dzieci wykonały dla niej także świąteczne kartki z życzeniami. Rodzice dzieci z grupy 0A wykazali się pięknym gestem przygotowując dla dziewczynki paczkę pełną niespodzianek.

Zwłaszcza przed Świętami staramy się pamiętać, że dobro zawsze powraca.

Szczególnie pragniemy podziękować wszystkim Mamom, które upiekły pierniczki, Paniom z trójki klasowej oraz wszystkim Rodzicom, którzy stworzyli świąteczną paczkę dla naszej Koleżanki. Życzymy jej dużo, dużo zdrowia!

• Muzyczne spotkanie

• W środę 21 grudnia klasę 1c odwiedził gość specjalny. Pani Luiza, która na co dzień troszczy się, aby dzieci w naszej szkole pięknie mówiły. Dzisiaj przybyła do nas podzielić się swoją pasją, którą jest muzyka. W tym przedświątecznym czasie opowiadała dzieciom o instrumentach, nutach oraz pięknie grała kolędy. Na koniec każdy miał okazję dotknąć i potrzymać przyniesione przez panią Luizę instrumenty.