• REKRUTACJA 2024/2025

Uchwała Rady Miejskiej w sprawie ustalenia kryteriów rekrutacyjnych - pobierz

Rekrutacja w roku szkolnym 2024/2025 do oddziału przedszkolnego oraz do klasy pierwszej odbywać się będzie przy pomocy systemu elektronicznego.

Jak zarejestrować zgłoszenie? - instrukcja

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

Zasady rekrutacji do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Piastów na rok szkolny 2024/2025

Zarządzenie Burmistrza w sprawie ustalenia harmonogramu czynności postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO 2024/2025

DOKUMENTY wymagane do rekrutacji:

1. Wniosek wydrukowany z aplikacji online (link poniżej);

2. Inne dokumenty znajdujące się we wniosku w „Kryteriach naboru”.

LINK DO REKRUTACJI ON-LINE:

Po kliknięciu w link, w menu po prawej stronie znajduje się moduł: FORMICO - rekrutacja do przedszkoli. Po kliknięciu w nazwę modułu wyświetlą się szczegóły dotyczące poszczególnych etapów rekrutacyjnych.

KLASA I

Zasady przyjęć do klas I w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Piastów na rok szkolny 2024/2025

W roku szkolnym 2024/2025 do klas I przyjmowane są:

• dzieci 7-letnie – rocznik 2017 r. – objęte obowiązkiem szkolnym;

• dzieci 6-letnie rocznik 2018 r. – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Ogólne zasady wynikające z przepisów

Do szkoły podstawowej dzieci przyjmowane są z urzędu (szkoła obwodowa) lub na wniosek rodziców (szkoła nieobwodowa).

Zgłoszenie do szkoły obwodowej

Kandydaci mieszkający w obwodzie danej szkoły podstawowej, którzy ubiegają się o przyjęcie do klasy I wyłącznie w tej szkole - przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia. Skorzystanie z miejsca w szkole obwodowej jest prawem, a nie obowiązkiem tzn. dziecko ma zapewnione miejsce w klasie I w szkole obwodowej, ale rodzice mogą starać się o przyjęcie dziecka do innej szkoły.

Zgłoszenia dziecka do szkoły obwodowej należy dokonać tylko i wyłącznie elektronicznie w terminach od 11 marca 2023 do 29 marca 2023 wypełniając zgłoszenie w elektronicznym systemie rekrutacji dostępnym pod adresem https://rekrutacje-piastow.pzo.edu.pl.

Po wejściu na stronę prosimy o zapoznanie się z „Instrukcją dla rodziców”, która jest dostępna na stronie elektronicznego systemu rekrutacji, w zakładce „Pliki do pobrania, instrukcje”. Pozwoli to Państwu prawidłowo i sprawnie przejść przez proces wypełniania i składania zgłoszenia w wybranej szkole.

W celu poprawnie złożonego zgłoszenia rodzice mogą skorzystać z następujących możliwości:

I. Wypełnić zgłoszenie w elektronicznym systemie i podpisać profilem zaufanym, w tym celu należy:

1. wypełnić w systemie informatycznym zgłoszenie o przyjęcie dziecka,

2.  dołączyć w systemie skan (zdjęcia) oświadczenia o miejscu zamieszkania rodziców dziecka i dziecka,

3. podpisać zgłoszenie profilem zaufanym.

II. Wypełnić zgłoszenie w elektronicznym systemie i dostarczyć do szkoły obwodowej, w tym celu należy:

1. wypełnić w systemie informatycznym zgłoszenie o przyjęcie dziecka do szkoły obwodowej,

2.  wydrukować wypełnione zgłoszenie i po podpisaniu złożyć w szkole obwodowej wraz z oświadczeniem o miejscu zamieszkania rodziców dziecka i dziecka.

Podpisy złożone na zgłoszeniu są potwierdzeniem zgodności podanych informacji ze stanem faktycznym. W przypadku, gdy jeden z rodziców nie może podpisać zgłoszenia należy dołączyć do zgłoszenia oświadczenie wyjaśniające, dlaczego jeden z rodziców go podpisuje i/lub oświadczenie, że oboje rodzice zgodnie podjęli decyzję o zgłoszeniu dziecka do szkoły obwodowej oraz uzgodnili dane zawarte w zgłoszeniu. Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie o miejscu zamieszkania rodziców dziecka i dziecka, które powinno zawierać klauzulę „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”. Klauzula ta zastępuje pouczenie organu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Wzory oświadczeń dostępna są na stronie elektronicznego systemu rekrutacji, w zakładce „Pliki do pobrania, instrukcje”.

Katarzyna Wąsńska-Jano

/-/

Dyrektor Centrum Usług Oświatowych Miasta Piastowa

Zarządzenie Burmistrza w sprawie ustalenia harmonogramu czynności postępowania rekrutacyjnego do publicznych szkół podstawowych

REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH 2024/2025

DOKUMENTY wymagane do rekrutacji:

1. Wniosek wydrukowany z aplikacji online (link poniżej);

2. Inne dokumenty znajdujące się we wniosku w „Kryteriach naboru”.

LINK DO REKRUTACJI ON-LINE:

Po kliknięciu w link, w menu po prawej stronie znajduje się moduł: ELEMENTO - rekrutacja do klas I szkół podstawowych. Po kliknięciu w nazwę modułu wyświetlą się szczegóły dotyczące poszczególnych etapów rekrutacyjnych.

Poniżej znajdziecie Państwo dokumenty przydatne podczas procesu rekrutacji:

• Uchwała Rady Miejskiej w Piastowie dotycząca postępowania rekrutacyjnego do publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Piastów Pobierz

• Uchwała Rady Miejskiej w Piastowie dotycząca postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli prowadzonych przez Miasto Piastów Pobierz

• Uchwała Nr XXX/212/2017 Rady Miejskiej w Piastowie z dnia 28 lutego 2017 r. w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego Pobierz