Dnia 14 marca uczniowie klasy 2b w nietypowy sposób spędzili popołudnie. Tego dnia mogli uczestniczyć w Popołudniu Filmowym. Najpierw uczniowie wraz z wychowawcą przygotowali salę. Każde dziecko miało swój kocyk, poduszkę i ulubioną maskotkę. Rodzice zadbali o smaczne przekąski i napoje. Popołudniowy czas umilał wszystkim Scooby Do ze swoimi przyjaciółmi. Pewnie jeszcze nie raz dzieci wezmą udział w takim popołudniu.
Przedszkole w szkole
12 marca naszą szkołę odwiedziły 5-latki z przedszkoli przy ul. Moniuszki i Żbikowskiej. Towarzyszyli im nasi szkolni zerówkowicze. Tym razem sala gimnastyczna zamieniła się w dom Kopciuszka, który bardzo chciał pojechać na bal, ale musiał wykonać szereg zadań, aby jego marzenie się spełniło. Wróżka i Kopciuszek poprosiły przybyłe dzieci o pomoc. Wszyscy zgromadzeni wspólnie uczyli się kroków tanecznych w rytm znanych hitów, rozwiązywali zagadki, dzięki czemu zdobywali kolejne elementy stroju dla Kopciuszka. Zabawie nie było końca, a przedszkolaki mogły się przekonać, że w szkole czeka ich prawdziwa przygoda!
22
Wycieczka do Centrum Folkloru Polskiego
Dnia 5 marca 2024 r. odbyła się wycieczka klas 3 do Centrum Folkloru Polskiego “Karolin” w Otrębusach, siedziby Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.
Uczniowie pod opieką nauczycieli i przewodników zwiedzili wystawę stałą, przedstawiającą kulturę ludową wybranych regionów Polski. Następnie uczestniczyli w warsztatach rękodzielniczych, gdzie projektowali damskie i męskie stroje ludowe.
35
Wycieczka do Teatru Rampa
Dnia 1 marca grupy 0a, 0b i dzieci z klasy 2b wybrały się do Warszawy. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu "Niekończąca się historia" w Teatrze Rampa. Uczniowie podziwiali niezwykłą scenografię oraz ciekawe kostiumy. Wraz z aktorami dzieci odwiedziły Krainę Fantazjanę i przeżywały przygody chłopca, który walczył, aby ją ocalić. Po zakończeniu spektaklu wszyscy nagrodzili artystów gromkimi brawami.
2
Spotkanie z weterynarzem
28 lutego 2024r. uczniów klasy 3b odwiedziła Pani Justyna Małachowska - Oraczewska, która z zawodu jest weterynarzem. Wraz z Panią Weterynarz przybyła również niezwykła modelka - Luna. W trakcie zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca weterynarza, jakimi narzędziami posługuje się na co dzień i z jakimi problemami się spotyka. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w kontaktach ze zwierzętami. Dowiedzieli się również, jak należy dbać o naszych podopiecznych, aby żyły długo i szczęśliwie.
Dzięki obecności Luny dzieci mogły samodzielnie sprawdzić, jak bije serce psa. Zobaczyły także, w którym miejscu można mu pobrać krew do badań oraz jak należy mu czyścić zęby. Było to dla nich niezwykłe przeżycie, które na długo pozostanie w ich pamięci.
7
Piastowska Liga Szkolna - tenis stołowy
W dniach 28.02.2024 i 29.02.2024 w ramach Piastowskiej Ligi Szkolnej odbył się turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców w klasach IV - VIII, w którym wzięła udział reprezentacja naszej szkoły.
Najwyżej sklasyfikowane na miejscach 5-8 zostały:
Julia Drzewiecka klasa 7A w kategorii klas 7
Maja Glinka klasa 6A w kategorii klas 6
Karol Palewski uczeń klasy 7A zajął II miejsce w kategorii klas 8
Igor Jurkowski uczeń klasy 7A sklasyfikowany został na miejscach 5-8 w kategorii klas 8
Brajan Jurkin uczeń klasy 4A sklasyfikowany został na miejscach 5-8 w kategorii klas 4
Gratulujemy!
23
Konkurs ortograficzny dla klas trzecich
Uczniowie klas trzecich wzięli udział w I etapie Międzyklasowego Konkursu Ortograficznego "Mistrz Ortografii". Uczestnicy musieli wykazać się znajomością zasad poprawnej pisowni, które poznawali w klasie 2 oraz w klasie 3. Tekst dyktanda konkursowego nie był prosty, ale duża grupa uczniów poradziła sobie znakomicie.
Do finału konkursu przeszli następujący uczniowie:
klasa 3a:
Amelia Kucab
Matylda Zerkowska
Zuzanna Domańska
Zuzanna Nieznaj
klasa 3b:
Aleksandra Rosół
Jakub Trębicki
Laura Buks
Oskar Dziołak
Gratulujemy!
Rekrutacja na rok 2024/2025
Zajęcia o dinozaurach
Które dziecko choć przez chwilę nie interesowało się dinozaurami? Nie znamy takiego! Dlatego tak dużo radości sprawiły zerówkowiczom zajęcia poświęcone prehistorii. Każdy dzień był jak nowa przygoda, podczas której zdobywaliśmy nowe umiejętności, wiedzę i doświadczenie. Zwieńczeniem tygodniowej pracy było wspólne oglądanie filmików w technologii 3D.
16
Centrum Folkloru Polskiego
Dnia 22.02.2024r. klasy czwarte odwiedziły Centrum Folkloru Polskiego w Karolinie. Uczniowie mieli możliwość posłuchać opowieści o polskiej kulturze. Wspólnie odbyli podróż po różnych regionach naszego kraju, jak również dowiedzieli się o tym, czym dawniej zajmowali się mieszkańcy wsi, jak się bawili i w co się ubierali. Dzieci uczestniczyły również w w ręcznych warsztatach tkackich, gdzie mogli spróbować swoich sił w tkaniu.
Dziękujemy Centrum Folkloru Polskiego Karolin za wspaniałe przyjęcie i przekazaną wiedzę.
24
Przerwa wakacyjna w oddziałach przedszkolnych
XX Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy i XX Ogólnopolski Konkurs Literacki
Z wielką dumą informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali laureatami XX Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego i XX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego, które zostały zorganizowane pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Laureaci XX Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego
Kategoria uczniowie klas IV- VI
Laureat I miejsca Szymon Jabłonowski kl. VI b
Laureatka III miejsca Lidia Rzepka kl. IV b
Wyróżnienie Antoni Zaleśny kl. V b
Kategoria uczniowie klas VII – VIII
Laureat I miejsca Tomasz Kamiński kl. VII a
Laureaci XX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego
Kategoria uczniowie klas IV- VI
Laureatka I miejsca Antonina Mazurek kl. VI a
Laureat II miejsca Szymon Jabłonowski kl. VI b
Laureatka III miejsca Emilia Rzepka kl. V b
Laureatka III miejsca Zofia Ignatowicz kl. VI b
Kategoria uczniowie klas VII – VIII
Laureat III miejsca Tomasz Kamiński kl. VII a
Dziękujemy następującym nauczycielom języka polskiego za przygotowanie uczniów do konkursów: Pani Małgorzacie Komorowskiej i Pani Agnieszce Łada.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom !
9
Aktywne przerwy
„Aktywne przerwy” cieszą się ogromnym powodzeniem. W naszej szkole, pod nadzorem nauczycieli wychowania fizycznego, wszyscy uczniowie klas 4-8 w wyznaczonych grupach i przerwach mogą korzystać z dostępnego sprzętu sportowego i aktywnie wykorzystać przerwę.
1
Skok przez kozła
Pamiętacie „skok przez kozła”?
Klasa 7a podczas zajęć wychowania fizycznego przypomniała nam, jak fajna jest to zabawa gimnastyczna.
2
Spotkanie z weterynarzem
We wtorek, 13 lutego naszą szkołę odwiedziła pani weterynarz Anna Bielecka. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 3a. Pani w ciekawy sposób opowiedziała o zawodzie, w którym pracuje oraz jakimi narzędziami posługuje się weterynarz w swojej pracy. Uczniowie poznali różne ciekawostki na temat zwierząt, które tak samo jak człowiek chorują, cierpią i potrzebują z naszej strony opieki i troski. Pani weterynarz przypomniała również o konieczności szczepienia zwierząt i o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontakcie z nimi. Wyjaśniła, w jaki sposób należy dbać o swojego pupila, by cieszył się zdrowiem i dobrym samopoczuciem.
Naszym uczniom bardzo podobało się to spotkanie. Wielu z nich chętnie zadawało pytania na tematy związane ze zwierzakami.
6
Laboratorium przyszłości - tworzywa sztuczne
W ramach lekcji techniki uczniowie wykonywali prace z tworzyw sztucznych. Racjonalnie gospodarując różnorodnymi materiałami, w sposób kreatywny próbowali stworzyć coś z niczego. Ekologiczne stworki oraz pojazdy przyszłości powstały z plastikowych butelek, sztućców, zakrętek oraz słomek. W czasie pracy uczniowie stosowali tradycyjną metodę łączenia elementów, a także kleju do klejenia na gorąco.
4
Laboratorium przyszłości - pieczenie gofrów
W tłusty czwartek uczniowie klasy 1a mieli okazję delektować się goframi, które sami upiekli.
Na początku dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego oraz przypomniały sobie zasady higieny podczas przygotowywania posiłków. Następnie pod kontrolą mam, zapoznały się z przepisem i zgodnie z nim zaczęły z wielkim zaangażowaniem odmierzać składniki, wsypywać je do miski i z zapałem mieszać. Kiedy ciasto było gotowe, przyszedł czas na pieczenie. Smakowity zapach rozniósł się po sali, co mocno utrudniło cierpliwe oczekiwanie na moment degustacji. Gofry wyglądały apatycznie z różnymi dodatkami: bitą śmietaną, dżemem, cukrem pudrem, kolorowymi posypkami i owocami. Wszystkie zostały ze smakiem zjedzone. Te kulinarne zajęcia dały dzieciom dużo radości i okazję do wspólnego działania.61
Archiwum Aktualności