• mLegitymacja

• Nasza szkoła przystąpiła do projektu mLegitymacja.

mLegitymacja to legitymacja szkolna zainstalowana w telefonie, będąca częścią aplikacji mObywatel. Jest to bezpieczne, nowoczesne i całkowicie bezpłatne narzędzie, które poświadcza uprawnienia ucznia, dokładnie jak klasyczna legitymacja papierowa.

W mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowej legitymacji: imię i nazwisko ucznia, numer legitymacji, datę wydania, termin ważności, status użytkownika (uczeń), datę urodzenia, PESEL, nazwę i adres szkoły.

Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych” dokumentów: podczas kontroli biletów, przy zakupie biletów do kina itp.

mLegitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu. Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności papierowej legitymacji, mobilna wersja będzie unieważniana. Przedłużenie ważności dokumentu wymagać będzie ponownego złożenia wniosku o wydanie mLegitymacji.

Unieważnienie mLegitymacji:

mLegitymacja jest unieważniana w trakcie roku szkolnego:

• na wniosek rodziców ucznia (opiekuna prawnego), w szczególności w przypadku utraty mLegitymacji szkolnej na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym przechowywana była mLegitymacja szkolna;

• z urzędu w przypadku utraty ważności wydanej uczniowi legitymacji szkolnej albo e-legitymacji szkolnej bądź przejścia ucznia do innej szkoły (§ 24 ust. 4a rozporządzenia MEN z 26 kwietnia 2018 r.).

Kolejność działań:

1. Należy pobrać wniosek, wypełnić go i dostarczyć do koordynatora mLegitymacji.
        2. Wysłać podpisane zdjęcie dziecka (dzieci)na email: mlegitymacjasp4@gmail.com (zdjęcie w postaci cyfrowej musi posiadać rozszerzenie jpg lub jpeg, rozmiar nie większy niż 5 MB i minimalne wymiary 492x633 pikseli, powinno spełniać takie kryteria jak zdjęcie do dowodu osobistego lub paszportu:Zdjęcie do dowodu lub paszportu
        3. Odebrać kod QR i kodu aktywacyjnego do aplikacji mObywatel (osobisty odbiór rodzica u koordynatora mLegitymacji).
        4. Zainstalować aplikacje mObywatel ze sklepu Google Play lub Apps Store.
        5. W usłudze Legitymacja szkolna zeskanować otrzymany kod QR oraz wpisać kod aktywacyjny mLegitymacji.

Aby anulować (utrata telefonu, niepoprawnego działania, utrata tożsamości, rezygnacja z usług) mLegitymacje należy pobrać, wypełnić i dostarczyć wniosek do koordynatora mLegitymacji.

ZAŁĄCZNIKI:

wniosek_o_wydanie_legitymacji.pdf