• Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

• W piątek 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Po Mszy Świętej, w której uczestniczyli nauczyciele, rodzice i uczniowie pożegnaliśmy absolwentów - klasy siódme przygotowały przemówienie i muzyczną niespodziankę. Następnie wręczono nagrody wyróżnionym uczniom, natomiast grupy zerowe przygotowały krótki występ, który wprowadził wszystkich w wakacyjny nastrój.

•  4 b w Piastowskim Archiwum Miejskim
          • 4 b w Piastowskim Archiwum Miejskim

• W dniu 23 czerwca klasa 4 b udała się na wycieczkę do Piastowskiego Archiwum Miejskiego. Uczniowie zapoznali się z procesem rozwoju piśmiennictwa na przestrzeni dziejów, uczestnicząc w ciekawej lekcji muzealnej "Historia piśmiennictwa". Doskonalili warsztat pisania gęsim piórem i stalówką, biorąc udział w warsztatach "Pióro nie tylko dla Krasnoludka". Spróbowali też swoich sił jako maszynopista. Po zajęciach dzieci udały się na pyszne lody. Był to wspaniałe spędzony dzień, łączący edukację i przyjemność.

• Bal dla przedszkoli

• Większość przedszkoli w Piastowie nie prowadzi oddziałów zerowych dla dzieci sześcioletnich - tym zajmują się szkoły. Naszą tradycją jest oswojenie przyszłych „zerówkowiczów” z nowym miejscem poprzez zorganizowanie spotkania integracyjnego dla dzieci. Zapraszamy więc każdego roku okoliczne przedszkolaki do wspólnej zabawy.

15 czerwca spotkaliśmy się w sali gimnastycznej. Tym razem na naszych gości czekała „Kraina czarów”, po której tanecznym krokiem oprowadzali ich Kapelusznicy, Alicja, Królowa Kier i Kot z Cheshire. Było naprawdę magicznie, a zaproszone dzieci bawiły się wspaniale.

Zapraszamy do galerii, aby choć przez chwilę każdy mógł się znaleźć w „Krainie Czarów”.

• Dyskoteka szkolna

• Tradycja dyskotek szkolnych w naszej szkole już powoli zaczęła zanikać, gdy nagle przewodniczące SU postanowiły zorganizować imprezę w stylu hawajskim dla uczniów klas 4 - 8.

Organizatorzy sami zajęli się przygotowaniem dekoracji, muzyki, a nawet konkursów.

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali opiekunowie SU.

Niech żałują Ci, których nie było!

• Plażowanie w 4a

• W ubiegłą środę klasa 4a udała się na pieszą wycieczkę do Parku Kultury i Wypoczynku Mazowsze w Pruszkowie. Plażowanie, piknik, plac zabaw, mecz piłki nożnej i wyjście na lody to tylko część atrakcji!

• Szkolne obchody Dnia Dziecka

• 1 czerwca od zawsze jest dla naszych uczniów dniem wyjątkowym. Zwykle w tym dniu przygotowujemy dla nich Dzień Sportu, ale nie tym razem. Tegoroczne obchody Dnia Dziecka były niejako kontynuacją innych akcji, które skupiały się wokół działania razem. Klasy: 4a, 4b, 5a, 5b, 7a, 7b, 7c i 7d podzieliły się na drużyny i wzięły udział w szkolnych podchodach przygotowanych przez przewodniczące SU. W całej szkole rozwieszone zostały kody qr, po odczytaniu których należało wykonać zakodowane na nich zadania. Mimo że zabawa nie miała charakteru rywalizacji (nie było przegranych ani zwycięzców), uczniowie z wielkim zaangażowaniem i energią rozwiązywali poszczególne zagadki. Zabawa była tak wyczerpująca, że później każda klasa udała się z apetytem na przygotowany w klasie posiłek.

To był wspaniały dzień!

• Wycieczka klas trzecich

• Dnia 2 czerwca klasy 3a oraz 3b wraz z wychowawczyniami, panią Romanowską oraz rodzicami pojechały do Julinka. Pobyt w tym wspaniałym parku rozrywki był prezentem dla dzieci od rodziców z okazji Dnia Dziecka. Zabawom na różnych atrakcjach nie było końca. Pogoda dopisała więc wszyscy wracali zmęczeni, ale we wspaniałych nastrojach.

• Dzień Dziecka w klasie 4a

• Z okazji Dnia Dziecka klasa 4a wzięła udział w podchodach zorganizowanych przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego, jadła przygotowane przez rodziców naleśniki i wzięła udział w klasowym Escape Room'ie. Uczniowie otrzymali również koszulki z klasowym logo zaprojektowanym przez Natalię Strzałkowską.

Ogromne podziękowania dla Rodziców i Samorządu!

• Kartka pocztowa z Piastowa

• Serdecznie dziękujemy Wszystkim uczestnikom konkursu „Mój Piastów” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Piastowa!

Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się podczas uroczystej gali podsumowującej. O miejscu i terminie poinformujemy wkrótce!

Lista nagrodzonych:

kategoria klas 1-3 praca plastyczna Kartka pocztowa z Piastowa

• I m. - Staś Szymon SP3
            • II m. - Łaszczyk Oliwia SP2
            • III m. - Ptaszek Szymon SP4

wyróżnienia:

• Kurowska Maja SP4
            • Kisiel Cezary SP2
            • Woźniak Ksawery SP1
            • Kozioł Jakub SP4

kategoria klas 4-8 album na temat Mój Piastów

• I m. - Wilewski Szymon SP4
            • II m. - Śróttek Antonina i Fergin Amelia SP2
            • III m. - Duda Magda SP4

Wyróżnienia:

• Mali Dorota i Kielemoniuk Stanisław SP2
            • Dąbrowa Zofia SP4

Kurowska Zuzanna SP4

Kamiński Tomasz SP4

Nagrodzone prace można było podziwiać na wystawie w holu szkoły.

GRATULUJEMY!