• Złoto dla SP4

• W sobotę (28.05.) nasz Chór Dziecięcy Semper Iuvenes zdobył Złote Pasmo w Wojewódzkim Konkursie Chórów Programu Akademia Chóralna 2022.

Dziękujemy Panu Mateuszowi Mularczykowi za piękny występ!

Gratulujemy!

• Pokonać stres

• Tuż przed egzaminami uczniowie klas 8 uczestniczyli w zajęciach relaksacyjnych, podczas których nie tylko mogli się wyciszyć, ale również poznać różne techniki radzenia sobie ze stresem

• Tydzień Dobrego Słowa

• W dniach 16-20 maja w naszej szkole trwał Tydzień Dobrego Słowa. Uczniowie mieli okazję napisać coś miłego na Drzewie Dobrego Słowa, na schodach pojawiły się powiedzenia na temat dobrego wychowania, a na drzwiach sal lekcyjnych zawieszono cytaty sławnych osób na temat kultury. Na zakończenie całej akcji uczniowie z kl. 7c przygotowali gofry i naleśniki z wróżbą.

• Będę przyjacielem przyrody

• W piątek 13 maja, uczniowie klas 6a i 6b przedstawili apel ekologiczny. Podczas przedstawienia pokazali problemy naszej planety. Kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska należy rozpocząć od najmłodszych lat, bowiem świadomość człowieka kształtuje się przez całe życie, jednak jej podstawy każdy zdobywa w dzieciństwie, dlatego tematy ekologiczne podejmowane w naszej szkole są bardzo często! Na koniec wszyscy wspólnie złożyli przyrzeczenie "BĘDĘ PRZYJACIELEM PRZYRODY"!

• Nocowanie w szkole

• Ubiegłej nocy klasa 4a nocowała w szkole! Filmy, planszówki, tańce i podchody to tylko część atrakcji zorganizowanych przez naszych absolwentów z klasy 8c i ucznia klasy 7a!

Dziękujemy!

• Konkurs "Wymarzona klasa"

• Uczniowie klasy 7c wzięli udział w konkursie "Wymarzona klasa" organizowanym przez Park Rozrywki Energylandia. W minionym tygodniu otrzymali tajemniczą przesyłkę z Energylandii, w której znaleźli m.in. voucher ze zniżką na zorganizowanie wycieczki szkolnej.

Gratulujemy!

• Święto Szkoły

• Po okresie ograniczeń związanych z COVID-19, w dniu 27.04.2022r mieliśmy okazję spotkać się na uroczystych obchodach Święta Szkoły.

Uroczystość zainaugurowała Msza Święta w Kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla Wszechświata, którą odprawił Proboszcz parafii ks. Dr Grzegorz Bereszyński w intencji poległych pod Darnicą, oraz byłych i obecnych pracowników Szkoły. Druga część uroczystości odbyła się na terenie szkoły, w odświętnie przystrojonej sali gimnastycznej. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego, dyrektor Stanisław Siekierko powitał przybyłych gości: Władze miasta w osobach Zastępcy Burmistrza Miasta Piastowa – P. Marię Makowską, oraz P. dyrektor CUO – P. Katarzynę Wąsińsną – Jano.

Obecny na uroczystości gen. bryg. Stefan Mordacz, w imieniu kapituły medalu „Za zasługi dla Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej”, wręczył Szkole pamiątkowy Medal za wieloletnie pielęgnowanie tradycji wojsk obrony przeciwlotniczej.

Wśród znamienitych gości obecni byli również dowódca 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego, pan płk Tomasz Isio wraz z delegacją: chor. sztab. Jarosław Pawłowski oraz Katarzyna Kraczaj- kierownik klubu wojskowego, prezes koła numer 36 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego - płk dypl. w st. spocz. - Jan Żmijewski, płk Wiesław Mruk, p. płk Hrycykiewicz, zastępca komendanta WKU W-wa Ochota – mjr Marek Kuciński, st. chor. sztab. Wojciech Kalinowski. Licznie przybyli dyrektorzy piastowskich szkół i przedszkoli, oraz byli dyrektorzy i nauczyciele naszej placówki. Po złożeniu życzeń, zaproszeni goście obejrzeli część artystyczną o tematyce patriotycznej, w wykonaniu uczniów klasy 7a i 3b, oraz chóru szkolnego przywołującą tragiczne obrazy II Wojny Światowej. Uroczystość zakończył Polonez w wykonaniu uczniów.

Święto Szkoły przeszło do historii! Musimy przyznać, że były to chwile, które długo pozostaną w naszej pamięci.

• Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR”

• 17 marca 2022 r. w naszej szkole odbył się XXXI Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR”.  Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. Celem konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów.

Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów, podnoszą jego atrakcyjność a udział w intelektualnej zabawie daje możliwość zmierzenia się z uczestnikami z innych krajów.

W naszej szkole w konkursie brało udział 54 uczestników z klas II - VIII. Uczniowie zmagali się z pytaniami konkursowymi przez 75 minut. Wyróżnionych zostało 5 uczniów.

Kategoria Maluch: Jurzyk Rafał, Satkowski Wiktor

Kategoria Beniamin: Brzeziński Wojciech, Jurzyk Michał, Gałązka Tomasz

Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom składamy gratulacje.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały komisje, pod kierownictwem koordynatora konkursu p. Anny Boreckiej.

• Żywa flaga i bieg biało-czerwonych

• W czwórce święta majowe obchodzimy bardzo aktywnie.

Klasy siódme przygotowały "Żywą flagę", a  wszyscy uczniowie uczestniczyli w "Biegu biało-czerwonych".

Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie.

Gratulujemy Wam Waszej pomysłowości!

Potrafimy działać razem!

Nagranie z biegu - kliknij, aby obejrzeć