21 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych witały wiosnę. Szukały jej pierwszych oznak, śpiewały wiosenne piosenki a przede wszystkim podtrzymały tradycję wykonując Marzannę. Nie mogąc utopić Zimowej Panny postanowiły wspólnie zapakować kukły, przykleić samodzielnie zaprojektowany znaczek, zaadresować i wysłać wprost do Morza Bałtyckiego. Wszyscy mamy nadzieję, że teraz już wiosna zagości na dobre.
Powitanie wiosny w zerówkach
- 2
Dzień Wiosny
22 marca na uczniów Czwóreczki czekały wiosenne niespodzianki. Nasi najmłodsi rozwiązywali zadania pod opieką wychowawców, natomiast ich starsi koledzy mierzyli się z wyzwaniami w trakcie przerw. Klasa 7b osłodziła ten dzień przygotowując kawiarenkę.
58
Dzień Zdrowego Żywienia
Już po raz piąty w naszej szkole odbyła się akcja Dzień Zdowego Żywienia. W związku z tym w I półroczu tego roku szkolnego klasa VI b przygotowała stoisko ze zdrowym jedzeniem. Uczniowie wspólnie z rodzicami własnoręcznie przyrządzili wszystkie przekąski. Ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli cieszyły się soki owocowe, ciastka owsiane, ciasto marchewkowe czy warzywne tortille. Udało się zebrać dość dużą kwotę pieniędzy, która została przekazana na cele charytatywne. Fundusze przeznaczono dla potrzebujących uczniów naszej szkoły i cele charytatywne.
16
Konkurs Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej
Uczniowie klas 2 i 3 naszej szkoły, rozwijając swoje pasje i zainteresowania, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej" sprawdzającym ich wiedzę ogólną. Dnia 22 marca dyrektor szkoły p. Stanisław Siekierko razem z p. wicedyrektor oraz koordynatorem konkursu na terenie szkoły p. Katarzyną Walczak wręczyli laureatom nagrody gratulując im wspaniałych wyników. Uczniowie ci zajęli 14, 16, 17, 18 i 20 miejsce w kraju. Do laureatów tych należą: Gabriela Jurzyk, Adam Miszczuk, Piotr Pręcikowski, Aurelia Chołko, Krzysztof Piasecki, Piotr Pyrzanowski, Bartosz Bieliński Stanisław Stempkowicz z klas 2 oraz Jakub Łukasiewicz i Oskar Dziołak z klas 3. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu.
12
Dzień kolorowej skarpetki w SP4
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki (nie do pary) okazujemy swoją otwartość wobec odmienności ludzi, budujemy świadomość oraz poczucie wrażliwości i tolerancji wobec wszystkich osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Nasi uczniowie już kolejny raz wzięli udział w akcji.
Brawo!
Wycieczka do Instytutu Fizyki
W pierwszy dzień wiosny klasa 2c odwiedziła Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Tematem warsztatów było "Jak zbudować radio?". Przed rozpoczęciem pracy nad budową radioodbiorników dzieci dowiedziały się, czym jest prąd i jak go wytworzyć. Sprawdziły także, że prąd płynie tylko w zamkniętym obwodzie. Następnie konstruowały własne układy elektroniczne. Prawie wszystkim udało się osiągnąć sukces poprzez stworzenie działającego odbiornika radiowego, który odbierał fale FM.
56
Warsztaty wielkanocne
Wielkanoc tuż, tuż... z tej okazji dzieci z Grupy 0B wybrały się na warsztaty świąteczne do Strefy Kultury. Pani Agnieszka krok po kroku pokazała jak w prosty sposób wykonać niezwykle efektowną ozdobę. Piękne jajka z pewnością będą zdobić stoły wielkanocne naszych zerówkowiczów.
9
47. edycja Konkursu Warszawska Syrenka
15 marca nasi uczniowie wzięli udział w przesłuchaniach do 47. edycji Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka, które odbyły się w Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i wspaniałych występów. Poniżej prezentujemy natomiast listę osób wyróżnionych i nagrodzonych.
1.Stanisław Stempkowicz II – Wyróżnienie
Maria Konopnicka „Stefek Burczymucha”
2.Ignacy Tafelski III – Wyróżnienie
Dorota Gellner „Do północy bez pomocy’
3.Szymon Jabłonowski VI - NAGRODA WARSZAWA
Konstanty Ildefons Gałczyński „Dyrektor i pomnik”
Wisława Szymborska „Przypowieść”
4.Tomasz Kamiński VII – NAGRODA WARSZAWA
Wiera Badalska „Ballada o uprzejmym rycerzu”
Władysław Broniewski „Bagnet na broń”
11
Dzień matematyki
14 marca nasza Szkoła aktywnie Świętowała Dzień Matematyki oraz Liczby Pi zorganizowany przez klasę 6a i Samorząd Szkolny. Uczniowie brali udział w rozmaitych konkursach oraz grze terenowej. Wiktoria Gleń z klasy 6a pobiła rekord szkoły w zapamiętaniu najdłuższego rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi (aż 104 miejsca po przecinku!). Podczas lekcji matematyki graliśmy w gry planszowe, a na przerwach mierzyliśmy wzrost wszystkich osób ze swojej klasy. Osoby, które dobrze odpowiedziały na pytanie z zakresu tabliczki mnożenia i dzielenia otrzymywały drobną słodkość. Mieliśmy też okazję wysłuchać krótkich prelekcji dotyczących liczby Pi i wyznaczyć doświadczalnie jej przybliżoną wartość. Podczas długich przerw można było posilić się w kawiarence i otrzymać matematyczną ciekawostkę.
Do 2 kwietnia nadal trwa matematyczny konkurs fotograficzny. Zapraszamy do udziału! Szczegóły w Dzienniku Librus.
37
Popołudnie filmowe
Dnia 14 marca uczniowie klasy 2b w nietypowy sposób spędzili popołudnie. Tego dnia mogli uczestniczyć w Popołudniu Filmowym. Najpierw uczniowie wraz z wychowawcą przygotowali salę. Każde dziecko miało swój kocyk, poduszkę i ulubioną maskotkę. Rodzice zadbali o smaczne przekąski i napoje. Popołudniowy czas umilał wszystkim Scooby Do ze swoimi przyjaciółmi. Pewnie jeszcze nie raz dzieci wezmą udział w takim popołudniu.
1
Przedszkole w szkole
12 marca naszą szkołę odwiedziły 5-latki z przedszkoli przy ul. Moniuszki i Żbikowskiej. Towarzyszyli im nasi szkolni zerówkowicze. Tym razem sala gimnastyczna zamieniła się w dom Kopciuszka, który bardzo chciał pojechać na bal, ale musiał wykonać szereg zadań, aby jego marzenie się spełniło. Wróżka i Kopciuszek poprosiły przybyłe dzieci o pomoc. Wszyscy zgromadzeni wspólnie uczyli się kroków tanecznych w rytm znanych hitów, rozwiązywali zagadki, dzięki czemu zdobywali kolejne elementy stroju dla Kopciuszka. Zabawie nie było końca, a przedszkolaki mogły się przekonać, że w szkole czeka ich prawdziwa przygoda!
22
Wycieczka do Centrum Folkloru Polskiego
Dnia 5 marca 2024 r. odbyła się wycieczka klas 3 do Centrum Folkloru Polskiego “Karolin” w Otrębusach, siedziby Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.
Uczniowie pod opieką nauczycieli i przewodników zwiedzili wystawę stałą, przedstawiającą kulturę ludową wybranych regionów Polski. Następnie uczestniczyli w warsztatach rękodzielniczych, gdzie projektowali damskie i męskie stroje ludowe.
35
Wycieczka do Teatru Rampa
Dnia 1 marca grupy 0a, 0b i dzieci z klasy 2b wybrały się do Warszawy. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu "Niekończąca się historia" w Teatrze Rampa. Uczniowie podziwiali niezwykłą scenografię oraz ciekawe kostiumy. Wraz z aktorami dzieci odwiedziły Krainę Fantazjanę i przeżywały przygody chłopca, który walczył, aby ją ocalić. Po zakończeniu spektaklu wszyscy nagrodzili artystów gromkimi brawami.
2
Hodowla owsa
Dzieci z klasy 2c założyły hodowlę owsa. Poznały kolejne etapy siania zboża, porównywały wygląd nasion, a następnie samodzielnie zasiały owies. Codziennie będą podlewać rośliny i prowadzić obserwację przyrodniczą.
9
Spotkanie z weterynarzem
28 lutego 2024r. uczniów klasy 3b odwiedziła Pani Justyna Małachowska - Oraczewska, która z zawodu jest weterynarzem. Wraz z Panią Weterynarz przybyła również niezwykła modelka - Luna. W trakcie zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca weterynarza, jakimi narzędziami posługuje się na co dzień i z jakimi problemami się spotyka. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w kontaktach ze zwierzętami. Dowiedzieli się również, jak należy dbać o naszych podopiecznych, aby żyły długo i szczęśliwie.
Dzięki obecności Luny dzieci mogły samodzielnie sprawdzić, jak bije serce psa. Zobaczyły także, w którym miejscu można mu pobrać krew do badań oraz jak należy mu czyścić zęby. Było to dla nich niezwykłe przeżycie, które na długo pozostanie w ich pamięci.
7
Piastowska Liga Szkolna - tenis stołowy
W dniach 28.02.2024 i 29.02.2024 w ramach Piastowskiej Ligi Szkolnej odbył się turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców w klasach IV - VIII, w którym wzięła udział reprezentacja naszej szkoły.
Najwyżej sklasyfikowane na miejscach 5-8 zostały:
Julia Drzewiecka klasa 7A w kategorii klas 7
Maja Glinka klasa 6A w kategorii klas 6
Karol Palewski uczeń klasy 7A zajął II miejsce w kategorii klas 8
Igor Jurkowski uczeń klasy 7A sklasyfikowany został na miejscach 5-8 w kategorii klas 8
Brajan Jurkin uczeń klasy 4A sklasyfikowany został na miejscach 5-8 w kategorii klas 4
Gratulujemy!
23
Konkurs ortograficzny dla klas trzecich
Uczniowie klas trzecich wzięli udział w I etapie Międzyklasowego Konkursu Ortograficznego "Mistrz Ortografii". Uczestnicy musieli wykazać się znajomością zasad poprawnej pisowni, które poznawali w klasie 2 oraz w klasie 3. Tekst dyktanda konkursowego nie był prosty, ale duża grupa uczniów poradziła sobie znakomicie.
Do finału konkursu przeszli następujący uczniowie:
klasa 3a:
Amelia Kucab
Matylda Zerkowska
Zuzanna Domańska
Zuzanna Nieznaj
klasa 3b:
Aleksandra Rosół
Jakub Trębicki
Laura Buks
Oskar Dziołak
Gratulujemy!
Rekrutacja na rok 2024/2025
Zajęcia o dinozaurach
Które dziecko choć przez chwilę nie interesowało się dinozaurami? Nie znamy takiego! Dlatego tak dużo radości sprawiły zerówkowiczom zajęcia poświęcone prehistorii. Każdy dzień był jak nowa przygoda, podczas której zdobywaliśmy nowe umiejętności, wiedzę i doświadczenie. Zwieńczeniem tygodniowej pracy było wspólne oglądanie filmików w technologii 3D.
16
Centrum Folkloru Polskiego
Dnia 22.02.2024r. klasy czwarte odwiedziły Centrum Folkloru Polskiego w Karolinie. Uczniowie mieli możliwość posłuchać opowieści o polskiej kulturze. Wspólnie odbyli podróż po różnych regionach naszego kraju, jak również dowiedzieli się o tym, czym dawniej zajmowali się mieszkańcy wsi, jak się bawili i w co się ubierali. Dzieci uczestniczyły również w w ręcznych warsztatach tkackich, gdzie mogli spróbować swoich sił w tkaniu.
Dziękujemy Centrum Folkloru Polskiego Karolin za wspaniałe przyjęcie i przekazaną wiedzę.
24
Archiwum Aktualności