W ramach tematu „Na wsi” w oddziałach przedszkolnych odbyły się zajęcia „Od ziarenka do bochenka”. Dzieci miały okazję poznać najpopularniejsze rodzaje zbóż, dowiedziały się jak powstaje mąka, mogły także przyjrzeć się procesowy wypieku chleba w piekarni. Dużym urozmaiceniem zajęć w grupie 0B była możliwość samodzielnego upieczenia chleba. Dzieci czytały przepis, mieszały składniki, obserwowały etapy pieczenia, a na koniec samodzielnie przygotowały kanapki ze świeżego, pysznego chleba. Grupa 0A z kolei otworzyła własną piekarnię. Dzieci wcieliły się w role sprzedawców i kupujących. Mogły skosztować wielu rodzajów chleba i bułek ćwicząc przy okazji umiejętność posługiwania się pieniędzmi. Poznały też inne produkty zrobione ze zboża oraz dopasowywały podpisy do odpowiednich produktów.
Warsztaty Chóru Dziecięcego Semper Iuvenes
Po intensywnym czasie żmudnych przygotowań do Święta Szkoły szkolny Chór Dziecięcy Semper Iuvenes nie próżnuje i spotyka się na sobotnich warsztatach chóralnych dopracowując swój repertuar konkursowy. Wszystkim chórzystom gratulujemy pasji i samozaparcia oraz dziękujemy za zaangażowanie!
2
7b w Strefie Odkrywania Wyobraźni Aktywności
Czy nauka może być zabawą? Oczywiście. Przekonali się o tym dziś uczniowie klasy 7b, którzy odwiedzili Strefę Odkrywania Wyobraźni Aktywności SOWA w Pruszkowie.
Uczniowie bawili się fizyką oraz rozwiązywali łamigłówki. Musieli np. znaleźć równowagę i utrzymać 15 gwoździ na 1. Dowiedzieli się, jak zbudować katapultę lub most. Na koniec uczniowie przekazali własnoręcznie wykonany kolaż na temat 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.
9
Szkolenie z zakresu "Profilaktyki przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy"
W dniu 18.04 w ramach zebrań z rodzicami odbyło się sfinansowane z Budżetu Miasta Piastowa w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych szkolenie z zakresu "Profilaktyki przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy".
Dziękujemy za uczestnictwo oraz wszystkie pozytywne opinie od rodziców jakie otrzymaliśmy po warsztatach.
Warsztaty z CNK
17 kwietnia uczniowie z klas 8c i 7a wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach na temat bioróżnorodności, prowadzonych przez trenerów z Centrum Nauki Kopernik.
Przypominamy, że warsztaty zorganizowano na terenie naszej szkoły w nagrodę za zwycięstwo w konkursie „Przyszłość jest dziś: Misja Ziemia”, którego organizatorem był NASK.
7
Poznajemy pracę rolników
Praca rolnika nie jest łatwa jednak potrafi być bardzo ciekawa, wiedzą o tym już dzieci z zerówek.
19 kwietnia grupa 0B zorganizowała wystawę maszyn rolniczych na którą zaprosiła koleżanki i kolegów z grupy 0A. Teraz już wszyscy wiedzą do jakich prac wykorzystywany jest pług, kultywator, siewnik, opryskiwacz, kombajn, prasa i wiele innych. Miały tez okazję zobaczyć i porozmawiać na temat wybranych gatunków zbóż. Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie szczególnie małych fanów motoryzacji.
1
Spotkanie integracyjne
12 kwietnia odbyło się spotkanie integracyjne dla przedszkolaków. Tym razem zaprosiliśmy uczestników na Dziki Zachód, gdzie czekały na nich różne konkursy i niespodzianki. Cała impreza rozpoczęła się przedstawieniem przygotowanym przez dzieci z grupy 0A.
Nasi mali goście zdobywali sprawności w tanecznym rytmie Kowbojki, a na koniec każda z grup wykonała pamiątkowe zdjęcia. Uśmiechy nie znikały z twarzy zarówno organizatorom jak i gościom. W prowadzeniu zabawy pomagali chętni uczniowie z klas ósmych i szóstej.
2
Miesiąc Świadomości Autyzmu
Kwiecień to Miesiąc Świadomości Autyzmu, dlatego klasa 5a podczas godziny wychowawczej wzięła udział w zajęciach dotyczących nieneurotypowości.
Każdy doświadczył jak mogą widzieć, czuć i słyszeć osoby z autyzmem i Zespołem Aspergera. Na znak wsparcia i solidarności wszyscy tego dnia założyli coś niebieskiego.
Laboratorium Przyszłości
Uczniowie klas 5 podczas lekcji techniki wykonywali prace wytwórcze z zakresu obróbki drewna. Dzieci poznały podstawy operacji technologicznych niezbędnych do wykonania drewnianego przedmiotu, a następnie skonstruowali modele samolotów, gwiazdy i anioły. Musieli wykazać się dużą cierpliwością, precyzją i pomysłowością. Mogli korzystać z zestawów elementów drewnianych oraz narzędzi zakupionych w ramach Laboratorium Przyszłości.
8
Kiermasz wielkanocny
W dniach 27.03-31.03. w naszej szkole odbył się kiermasz wielkanocny. Uczniowie podczas lekcji plastyki, techniki, zajęciach świetlicowych oraz przy wsparciu rodziców tworzyli ozdoby wielkanocne. Artystyczny kunszt pisanek, koszyczków, zajączków wielkanocnych i wszelkiego rodzaju ozdób zachwycał kupujących. Wszystkie te wysiłki opłaciły się, ponieważ tegoroczny kiermasz na pewno można zaliczyć do udanych. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom w przygotowanie kiermaszu oraz tym, którzy zakupili pięknie wykonane wielkanocne ozdoby. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na potrzeby Samorządu Uczniowskiego.
6
Zdrowo i kolorowo
W naszej szkole kształtujemy zdrowe nawyki żywieniowe. Odpowiednie żywienie oparte na naturalnych produktach zmniejsza ryzyko nadwagi i chorób, a jednocześnie może podnieść odporność.
Uczniowie klasy 2a przygotowywali w klasie zdrowe kanapki. Dzieci przyniosły pożywne produkty: chleb, szynkę, ser, jajka, ogórki, pomidory, sałatę, paprykę, szczypiorek, rzodkiewkę. Wspólnie zadbaliśmy o podstawowe zasady higieny oraz odpowiednie przygotowanie stołu. Uczniowie podczas przygotowywania kanapek wszystkie czynności wykonywali samodzielnie.
Następnie odbyła się degustacja, a zadowolone miny potwierdziły, że najlepiej smakują kanapki zrobione własnoręcznie. Dzięki takim zajęciom dzieci kształciły w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas spożywania posiłków.
5
Dyżur wakacyjny
PRZERWA WAKACYJNA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH PROWADZONYCH PRZEZ MIASTO PIASTÓW W ROKU SZKOLNYM 2022/2023
Uprzejmie informujemy, że na podstawie art. 30 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023 r. poz. 40) oraz § 12 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 lutego 2019 r. w sprawie szczególnej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli ( Dz. U. z 2019 r. poz. 502 ze zm.), po rozpatrzeniu wniosków dyrektorów szkół oraz rad rodziców została ustalona przerwa w funkcjonowaniu oddziałów przedszkolnych w szkołach prowadzonych przez Miasto Piastów w okresie wakacyjnym w roku szkolnym 2022/2023, w następujących terminach:
-
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piastowie, Al. Krakowska 20 dyżur wakacyjny będzie pełniła w okresie od dnia 3 do dnia 14 lipca 2023 r.;
-
Szkoła Podstawowa Nr 3 w Piastowie, Al. Tysiąclecia 5 dyżur wakacyjny będzie pełniła w okresie od dnia 31 lipca do dnia14 sierpnia 2023 r.;
-
Szkoła Podstawowa Nr 4 w Piastowie, ul. Żbikowska 25 dyżur wakacyjny będzie pełniła w okresie od dnia 16 do dnia 31 sierpnia 2023 r.
-
Szkoła Podstawowa Nr 5 w Piastowie, ul. Pułaskiego 6/8 dyżur wakacyjny będzie pełniła w okresie od dnia 17 do dnia 28 lipca 2023 r.
Zgodnie z Zarządzeniem Nr 13/2022 Burmistrza Miasta Piastowa z dnia 13 stycznia 2022 r.:
-
Z opieki przedszkolnej w czasie dyżuru wakacyjnego w danym roku szkolnym mają prawo korzystać dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Miasto Piastów.
-
Dla dzieci w wieku 3-5 lat dyżur wakacyjny organizowany jest w miejskich przedszkolach, a dla dzieci 6 – letnich w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych.
Zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny można dokonać do wybranej/wybranych szkół na terenie Piastowa.
Harmonogram zgłoszenia na dyżur:
17-28 kwietnia 2023 r. – składanie wniosków do wybranej/wybranych szkół (dziecko może być zgłoszone do kilku dyżurujących szkół w zależności od potrzeb rodziców)
8 maja 2023 r. – ogłoszenie list dzieci zakwalifikowanych na dyżur
8-15 maja 2023 r. – uiszczanie opłat za opiekę i wyżywienie w wybranej/wybranych szkołach
26 maja 2023 r. – ogłoszenie list dzieci przyjętych na dyżur wakacyjny.
Wszystkie zasady dyżurów wakacyjnych zostały określone w Zarządzeniu Nr 13/2022 Burmistrza Miasta Piastowa z dnia 13 stycznia 2022 r.
Dyrektor CUO w Piastowie
-//-
Katarzyna Wąsińska-Jano
-
Świąteczne życzenia
Apel Wielkanocny
4 kwietnia uczniowie klas 2b i 5b zaprezentowali apel wielkanocny. Dzieci w bardzo ciekawy sposób przybliżyły tradycje związane z Wielkanocą i Wielkim Tygodniem, recytując wiersze i teksty oraz śpiewając piosenki. Natomiast refleksje nad istotą Zmartwychwstania Pańskiego znalazły swój wyraz w lirykach papieża Jana Pawła II i księdza Jana Twardowskiego. Program artystyczny wywołał wiele emocji i wzruszeń oraz wprowadził wszystkich w świąteczną atmosferę Wielkiej Nocy.
6
Warszawska Syrenka - rozdanie nagród i wyróżnień
24 marca o godzinie 10.00 odbyła się inauguracja rozdania nagród i wyróżnień 46 Warszawskiej Syrenki. Mali i duzi bohaterowie odebrali nagrody i wyróżnienia z rąk komisji konkursowej.
Nagrodę Warszawską odebrali uczniowie:
- Ewelina Mentrak
- Tomasz Kamiński
Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody i wyróżnienia. Wszystko odbyło się w pogodnej atmosferze MOK-u.
Odwiedziny Funkcjonariuszy z Wydziału Wywiadowczo - Patrolowego
30 marca uczniowie z klas 0 - 3 mieli okazję wziąć udział w nietypowych pokazach. Naszą szkołę odwiedzili Funkcjonariusze z Wydziału Wywiadowczo - Patrolowego wraz ze swoimi psami służbowymi. Policjanci przybliżyli dzieciom, na czym polega ich praca i do czego wykorzystywane są psy w policji. Zaprezentowali także umiejętności swoich podopiecznych i udzielali odpowiedzi na pytania zadawane przez dzieci. Na zakończenie pokazów każda chętna osoba mogła podejść do psa i obejrzeć go z bliska.
Dziękujemy
3
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie