Teatr Capitol
31 października uczniowie klasy 7b udali się na wycieczkę do Teatru Capitol na musical "Dreams" ukazujący historię o marzeniach młodych ludzi, którzy mimo narzuconego systemu i niezależnych od nich uwarunkowań społecznych pragną realizować swoje pasje. Widzowie mieli okazję poznać pełną emocji opowieść o współczesnych problemach i wyzwaniach dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Na uwagę zasługiwała znakomita gra aktorów, wspaniała muzyka i spektakularna choreografa. Po występie młoda publiczność uczestniczyła w spotkaniu z grającymi w musicalu i prelekcji prowadzonej przez eksperta ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce na temat marzeń, poczucia własnej wartości, a także samoakceptacji. Wycieczka do teatru była bardzo ciekawa i wartościowa.
Laboratorium przyszłości
W tym tygodniu podczas lekcji biologii, uczniowie klas 5 korzystali z materiałów Laboratorium Przyszłości. Młodzi naukowcy mogli przygotować preparaty mikroskopowe. Uczniowie sami wybierali, z czego wykonają preparat. Z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem, oglądali przygotowane materiały w mikroskopie.
Muzeum Niepodległości
26 października klasy 4a i 6a udały się do Muzeum Niepodległości oraz wzięły udział w lekcjach muzealnych. Klasa czwarta dowiedziała się wszystkiego o polskich symbolach narodowych, a klasa szósta poznała historię Wojowników Niepodległości.
14
Natura Wzywa
25.10 klasy 7a i 8b po raz kolejny odwiedziły swoje ulubione miejsce, w którym Natura Wzywa do aktywnego wypoczynku. Odbył się tradycyjny już mecz w piłkę, zjazdy kultową tyrolką oraz jedyny w swoim rodzaju i niezapomniany kulig po trawie. Dużo czasu spędziliśmy wśród zwierząt, a wujek Konrad opowiedział o różnych gatunkach królików. Poza wiedzą na temat zwierząt, wszyscy dowiedzieli się od Konrada, czym jest silwoterapia i poznali lecznicze właściwości sosny, brzozy, lipy oraz dębu. Niemałym, ale bardzo przyjemnym wyzwaniem było pokonanie leśnego toru przeszkód. Kasia opowiedziała historię pizzy oraz skąd wywodzi się nazwa margherita i związane z nią zwyczaje, a także zdradziła kilka sekretów, jak zrobić najlepszą pizzę świata. Pod jej czujnym okiem wszyscy zrobili pizzę, w tym jedną wyjątkową, z dynią, która mimo początkowych obaw okazała się być kulinarnym mistrzostwem. Kasia i Konrad
Teatr Kamienica
24 października klasa 6a udała się do Teatru Kamienica na spektakl pt. "Oskar i Pani Róża".
Warsztaty w Piastowskim Archiwum Miejskim
29 września uczniowie klasy 3a udali się na wycieczkę do Piastowskiego Archiwum Miejskiego. Dzieci zapoznały się z historią powstania papieru, uczestnicząc w lekcji muzealnej. Uczniowie, biorąc udział w warsztatach, zgłębiali tajniki czerpania papieru. Własnoręcznie wytwarzali arkusze papieru oraz przeprowadzali jego dekorację z zasuszonych płatków kwiatów. Były to bardzo cenne zajęcia edukacyjne.
Szlakiem Kamieni na Szaniec
W dniu 18 października klasy 8 udały się do Warszawy szlakiem bohaterów Kamieni na Szaniec. Odwiedzili groby: Aleksandra Kamińskiego, Kamila Krzysztofa Baczyńskiego, Aleksego Dawidowskiego "Alek", Jana Bytnara "Rudy", Tadeusza Zawadzkiego "Zośka", przy których zapalili znicze. Dalej pojechali do Liceum im. Stefana Batorego, pod Arsenał, do Mauzoleum Walki i Męczeństwa przy ul. Szucha oraz do Muzeum więzienia Pawiak. We wszystkich tych miejscach poznawali historię Szarych Szeregów oraz ludności okupowanej Warszawy. Wycieczka zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie i pozwoliła poznać jej bohaterów jako zwykłych młodych ludzi, którym okrutna rzeczywistość zmieniła życiowe plany i kazała walczyć o wolność.
Muzeum Treblinka
12 października klasy 8 uczestniczyły w wycieczce Muzeum Treblinka. Uczniowie wysłuchali historii powstania i funkcjonowania obozu. Zwiedzali dawny niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy. Brali także udział w warsztatach, podczas których zapoznali się z pamiętnikami 15-letniego więźnia obozu Dawida Rubinowicza.
Bractwo rycerskie
W dniu 17 października do naszej szkoły przybyło Bractwo Rycerskie KERIN i przeprowadziło żywą lekcje historii. Klasy 7 i 8 brały udział w zajęciach na temat II wojny światowej. Dowiedzieli się, jakie były przyczyny wielkiego konfliktu, byli świadkami podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Zapoznali się z sytuacją żołnierzy w trakcie trwania kampanii wrześniowej, poznali życie więźniów obozów koncentracyjnych i dowiedzieli się o polskim państwie podziemnym oraz szarych szeregach. Natomiast klasy 5-6 uczestniczyły w lekcji pt. Szlachta i husaria. Zapoznali się, z powstaniem stanu szlacheckiego oraz jego wewnętrznymi podziałami. Poznali również folwark i zwyczaje szlacheckie. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w lekcjach, które inspirują do poszerzania wiedzy. Na pewno zaprosimy Bractwo KERIN za rok.
6b na wycieczce w Muzeum Dulag 121
18 października uczniowie klasy 6b udali się na wycieczkę do Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej „Skrzynia skarbów” i zwiedzały teren tego miejsca pamięci narodowej. Dzięki udziałowi w zajęciach uczniowie poznali ciekawe dzieje obozu Dulag 121. Wycieczka była bardzo cenną lekcją lokalnej historii.
Stypendia Burmistrza Miasta Piastowa
13 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia Nauczycielom Nagród Burmistrza Miasta Piastowa za szczególne osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze oraz Stypendiów Burmistrza Miasta Piastowa uczniom piastowskich szkół za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne zdobyte w roku szkolnym 2022/2023.
Dzień Komisji Edukacji Narodowej
Dnia 16 października 2023r w naszej szkole uroczyście świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Zaproszeni goście w tym Dyrekcja naszej szkoły, nauczyciele i pracownicy obsługi oraz dzieci z innych klas mogli obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów klas 8 a, 2 b i 2 c. Młodzi artyści zaprezentowali wesołe skecze i scenki z życia szkolnego, a uczniowie klas młodszych z ogromną energią zaśpiewali piosenki wyrażające wdzięczność dla wszystkich pracowników szkół za ich trud i odpowiedzialną pracę. Po zakończeniu części artystycznej pan dyrektor złożył życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej całej szkolnej społeczności, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli na ręce pana dyrektora słodkie upominki dla pracowników szkoły.
Farma Iluzji
W dniu 11.10.2023 r. klasy 5a i 5b wyjechały na wycieczkę do Farmy Iluzji. Oprócz zajęć tematycznych z przewodnikiem, uczniowie mieli czas wolny dla siebie, dzięki temu mogli się wzajemnie poznać i zintegrować. Pobyt na Farmie Iluzji odbył się w przyjaznej i miłej atmosferze.
17
Kampania Białych Serc
Nasza szkoła przystąpiła do XIX Kampanii Białych Serc - Europejskiego Solidarnego Protestu Przeciwko Narkotykom i Przemocy, który w tym roku odbędzie się pod hasłem: "Kto z kim przestaje, takim się staje". Tegoroczna kampania (12-22.10.2023r.) skupiona jest na temacie negatywnego wypływu środowiska rówieśniczego na młodego człowieka, którego efektem jest często wejście na drogę uzależnienia. Poruszy również problem dzieci i młodzieży, które czują się samotnie i obco w swoim otoczeniu, gdyż to oni mają predyspozycje do uwikłania się w narkotyki czy inne używki.
Konkurs "Mój nauczyciel"
Uczniowie bardzo aktywnie wzięli udział w ogłoszonym przez Samorząd uczniowski klas 0-3 konkursie plastyczno- literackim "Mój nauczyciel". Do Jury konkursowego dotarło ponad 40 prac dzieci, zarówno portretów, jak i wierszy o nauczycielach. Jury na każdym poziomie wybrało prace, które wyróżniały się tym, że były estetyczne i wykonane samodzielnie przez dzieci. Lista z nazwiskami nagrodzonych uczniów jest podana w dzienniku elektronicznym Librus, w zakładce Ogłoszenia. Wszystkim dziękujemy za aktywność i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
Dzień Uśmiechu
Od 1999 roku w pierwszy piątek października obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu. Samorząd Uczniowski zadbał, aby w tym dniu nie zabrakło uśmiechu również naszym uczniom. Każdy mógł poprawić sobie humor przygotowanymi żarcikami, a także udowodnić, że nawet cytryna nie jest w stanie powstrzymać go przed szerokim uśmiechem!
Lekturki spod chmurki
Uczniowie klas: 2b, 3a i 3b przystąpili w tym roku do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki". W ramach projektu dzieci będą poznawały wartościowe książki o tematyce związanej z pomaganiem ludziom i zwierzętom. Na razie poznały Chmurkę Tosie, która będzie wprowadzała ich w tematykę niektórych książek. Każdy uczeń klasy 2b założył już swój Lekturnik. Czeka na nich świetna literacka przygoda.
Projekty edukacyjne w oddziałach przedszkolnych
W bieżącym roku szkolnym oddziały przedszkolne rozpoczęły realizację dwóch projektów edukacyjnych: "Z kulturą mi do twarzy" oraz "Zdrowo i sportowo".
Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa
Dnia 3 października uczniowie klas 2a oraz 2b pojechali do Łazienek w Warszawie na lekcję tematyczną w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Dzieci słuchały opowieści przewodnika o sposobach przygotowywania się zwierząt do zimy oraz o życiu zwierząt w dalekich krajach. Uczniowie mogli również sami wykazać się swoją wiedzą. Z ciekawością obserwowali eksponaty znajdujące się w muzeum. Na koniec miłym akcentem był krótki spacer po parku.
Klasa 7b w kinie Helios
Dnia 26 września uczniowie klasy 7b wybrali się na wycieczkę do warszawskiego Kina Helios na film pt. ,,Lato, kiedy nauczyłam się latać". Przed seansem filmowym dzieci miały okazję uczestniczyć w prelekcji pt. ,,Jak być sobą i mierzyć wysoko, czyli co dodaje nam skrzydeł?", związanej z tematyką filmu.
Godziny dzwonków
Czwartek 03.04.2025Odwiedź nas na Facebooku:
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych- liczba odwiedzin: 431247