Samorządowy Kalendarz Grudniowy
Już grudzień, więc ruszamy z Samorządowym Kalendarzem Grudniowym. Każdego dnia (z jednodniowym wyprzedzeniem), na tablicy SU przy pokoju nauczycielskim pojawiać się będzie zadanie do wykonania. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa.
A w najbliższy poniedziałek, 6 grudnia, na parterze stanie Choinka Dobrych Życzeń. Wszystkich uczniów, którzy będą chcieli złożyć życzenia świąteczne swoim kolegom i koleżankom, zapraszamy do nas po specjalne bombki.
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada oddziały przedszkolne świętowały Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię pluszowego misia i doskonale bawiły się kolorując misiowe kolorowanki i rozwiązując ciekawe zadania. Było także sporo zabaw ruchowych. Wspaniałą niespodzianką dla dzieci okazała się prezentacja multimedialna ze zdjęciami ich ulubionych pluszaków. Dzieci z grupy 0a odwiedził wyjątkowy gość - Miś Edek, który okazał się wielkim łobuziakiem i urządził dzieciom poszukiwania z zagadkami po terenie szkoły.
Dzieciaki ratują zwierzaki
Świetlica w naszej szkole dołączyła do akcji ,, Dzieciaki Ratują Zwierzaki ". Celem akcji jest zainteresowanie dzieci tematyką bioróżnorodności i ochrony zwierząt jak również wsparcie działań pomocowych na rzecz ochrony i rehabilitacji zwierząt. W zeszłym tygodniu dzieci poprzez różnorodne działania poznały dzikie zwierzęta zamieszkujące lasy Polski.
Dzień Kredki
22 listopada w oddziałach przedszkolnych świętowaliśmy Dzień Kredki. Było bardzo wesoło i kolorowo. Dzieci z 0a wcieliły się w postaci kredek z wiersza "Siedem kredek", następnie kolorowały obrazki związane z tematem, ozdabiały fotobudkę, bawiły się i tańczyły do piosenek o kredkach. Na koniec wspólnie przeprowadziły doświadczenie z wodą i kredkami. Dzieci otrzymały pamiątkowe medale.
Apel z okazji Święta Niepodległości
Zachęcamy do obejrzenia apelu przygotowanego przez uczniów z okazji Święta Niepodległości.
Klasy czwarte w Żelazowej Woli
W październiku klasy 4a i 4b odwiedziły Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Wycieczka stanowiła zwieńczenie projektu pt. Życie i twórczość Fryderyka Chopina realizowanego w tych klasach.
4
Korony w zerówce
Zerówki wzięły udział w projekcie szkolnym, na 25-lecie parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Piastowie. W ramach konkursu plastycznego, dzieci wykonały korony dla Jezusa Króla.
4
Szkoła do hymnu
15 listopada kontynuowaliśmy obchody Święta Niepodległości. Był to dzień pełen emocji i różnorodnych aktywności.
Poniedziałek był w naszej szkole Dniem Kotyliona. Wszyscy uczniowie zostali poproszeni o przypięcie rozetki niepodległościowej na znak pamięci i solidarności z tymi, którzy walczyli za nasz kraj.
Miejsca pamięci
W ubiegłym tygodniu grupa 0B odwiedziła 2 miejsca pamięci miasta Piastowa.
Pierwszym był kamień - obelisk poświęcony pamięci Generała Leopolda Okulickiego - "Niedźwiadka" - ostatniego Komendanta Głównego Armii Krajowej. Drugim miejscem pamięci był pomnik, poświęcony pamięci 7 żołnierzy Wojska Polskiego, rozstrzelanych przez Niemców 12 września 1939 r.
Patriotycznie w Czwórce
W naszej szkole obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się już 10 listopada. Uczniowie wzięli udział w quizie wiedzy o Polsce, a także przyodziali patriotyczne stroje. Po południu natomiast wybrani uczniowie wraz ze sztandarem szkoły reprezentowali SP4 w miejskich uroczystościach. Link do relacji z tego wydarzenia znajduje się tutaj.
Polska to mój dom - klasa 1b
Uczniowie klasy 1b uczestniczyli w zajęciach spacer po przeszłości „Polska to mój dom” z okazji Święta Niepodległości 11 Listopada. Wychowankowie zapoznali się z symbolami narodowymi poznając przy tym losy państwa polskiego zwracając szczególną uwagę na rolę Józefa Piłsudskiego w odbudowie państwa polskiego po 123 latach zaborów. Na zakończenie dzieci wykonały Orła Białego wykorzystując metody plastyczne. Ich postawa przy odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” i właściwy strój wyrażał patriotyczną postawę.
Komunikat ESA - Razem wygramy ze smogiem!
Czy wiecie, że według WHO, czyli Światowej Organizacji Zdrowia, 36 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miejscowości w Unii Europejskiej znajduje się w Polsce?
Zanieczyszczenie powietrza to olbrzymi i realny problem, z którym borykamy się przede wszystkim w sezonie grzewczym – od jesieni do wiosny. Dlaczego? Ponieważ głównym źródłem smogu w naszym kraju są gospodarstwa jednorodzinne i domowe piece.
Innowacja pedagogiczna w grupie 0A
Grupa 0a w tym roku szkolnym uczestniczy w innowacji pedagogicznej "Czytam z Emocją". Ma ona na celu m.in. zwiększenie zainteresowania dzieci książką i czytelnictwem w połączeniu ze świadomością własnych emocji. W ubiegłym miesiącu zakończyliśmy pierwszy etap innowacji. Nasze działania skupiały się wokół bajki „Kopciuszek”. Dzieci odgrywały scenki z bajki, ćwiczyły swobodę wypowiedzi na temat wysłuchanego tekstu, kształtowały umiejętność współpracy w zespołach wykonując projekty „sukni marzeń” dla Kopciuszka. Bawiły się również przy muzyce doskonaląc poczucie rytmu i orientację w przestrzeni i schemacie własnego ciała. Ponadto dzieci z pomocą wychowawczyń stworzyły indywidualne paszporty czytelnika , w których zaznaczają swoje nastroje i odczucia po zakończeniu działań, a także kolekcjonują znaczki – kolorowanki związane z kolejnymi pozycjami czytelniczymi.
Ślubowanie pierwszoklasistów
27 października w Szkole Podstawowej nr 4 w Piastowie odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów przez dyrektora szkoły. Uczniowie klasy 1a i 1b musieli przejść liczne konkurencje. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz zdobywali medale. Uczniowie wyróżnili się wiedzą i wspaniałą postawą. Niezwykłe wydarzenie jakim jest pasowanie na ucznia wraz z uroczystą przysięgą, na pewno pozostaną w pamięci naszych najmłodszych uczniów.
Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Emocja"
Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b w październiku realizowały I moduł międzynarodowego projektu edukacyjnego „Emocja”. Dotyczył on kreatywności. Dzieci stworzyły własne emocjo-metry, rozmawiały ze swoimi wychowawczyniami na temat różnych emocji, uczyły się określać własne nastroje. Poprzez zabawę i wspólne działania dzieci rozbudzały swoją kreatywność, próbowały dostrzec własne super – moce, czyli mocne strony i talenty oraz mocniej zintegrowały się w swoich grupach. Przypomniały sobie również, że każdy z nas jest wyjątkowy i wartościowy. Przed nami kolejne zadania projektowe. Tym razem wyruszymy w krainę wyobraźni.
Konkurs plastyczny "Cuda z darów jesieni"
W październiku nasz szkolny korytarz ozdobiła piękna wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci i rodziców z oddziałów przedszkolnych. Prace o jesiennej tematyce zachwyciły wszystkich pomysłowością, kolorami i estetyką wykonania. Jury miało nie lada problem, by wyłonić zwycięzców. Wszystkie prace były piękne i wyjątkowe i z pewnością wymagały wiele pracy i zaangażowania.
Wycieczka do Modlina
18 października klasy V uczestniczyły w wycieczce do Modlina, która była podzielona na dwie części (historyczną i przygodową). Zaczęliśmy od części przygodowej, w której odbyły się zawody strzeleckie i gra terenowa zakończona ogniskiem. Natomiast w części historycznej poznaliśmy historię Twierdzy Modlin zwiedzając między innymi schron Płk Piętki, gdzie natknęliśmy się na nietoperze.
Dzień Edukacji Narodowej
14 października nauczyciele i uczniowie spędzili w uroczystej, a zarazem radosnej atmosferze. Dzień Edukacji Narodowej został uświetniony występem chóru szkolnego Semper Iuvenes pod dyrekcją pana Mateusza Mularczyka. W podziękowaniu za przekazaną wiedzę i trud wychowawczy dzieci zaśpiewały dla nauczycieli przepiękne i wzruszające piosenki. Uczniowie klasy 8b zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pani Agnieszki Łada. Ukazali w sposób karykaturalny i zabawny sceny z codziennego życia szkolnego, wprawiając zebranych w radosny nastrój. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli zebranym życzenia i wręczyli kolorowe laurki. Społeczności naszej szkoły udało się połączyć uroczystość Dnia Edukacji Narodowej ze świetną zabawą.
Nauka z klasą
W tym roku nasza szkoła bierze udział w konkursie "Nauka z klasą".
Zachęcamy uczniów klas 4-8 do uczestnictwa.
Szczegóły znajdziecie na Librusie.
Regulamin konkursu znajduje się na stronie: www.naukazklasa.pl
Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Harmonogram:
- 9:00 klasy VII – VIII spotkanie z wychowawcą w wyznaczonych salach lekcyjnych
- 9:30 klasy IV – VI spotkanie z wychowawcą w wyznaczonych salach lekcyjnych
- 10:00 klasy II – III spotkanie z wychowawcą w wyznaczonych salach lekcyjnych
- 10:30 klasy I - krótkie spotkanie informacyjne na p
Godziny dzwonków
Sobota 12.04.2025Odwiedź nas na Facebooku:
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych- liczba odwiedzin: 434325