• O bibliotece

Biblioteka szkolna powstała wraz z utworzeniem Szkoły Podstawowej nr 4 w Piastowie. Pierwszy wpis do księgi inwentarzowej pochodzi z 1958 r. i dotyczy książki pt. ,,Bajki” Adama Mickiewicza.

Czytelnikom oferujemy:

• księgozbiór liczący około 9 tys. woluminów
        • zbiór kaset wideo i kaset magnetofonowych (wypożyczanych na lekcje i zajęcia świetlicowe)
        • czasopisma dla uczniów (,,Victor Junior”, ,,Kumpel”, ,,Mój Pies”, ,,Świerszczyk”) i nauczycieli (,,Głos Nauczycielski”, ,,Gazeta Szkolna”, ,,Biblioteka w Szkole”)
        • dokumenty wewnątrzszkolne (Statut Szkoły, Program Wychowawczy, Program Profilaktyczny, Wewnątrzszkolny System Oceniania)

Księgozbiór jest rozmieszczony w następujących działach:

I. Lektury dla klas 1-8

II. Literatura piękna

B - baśnie, legendy i podania.

Bw - bajeczki, wierszyki.

F - powieści, opowiadania fantastyczne.

H- powieści  i opowiadania historyczne.

L - lektury szkolne w podziale na klasy.

Ob -powieści i opowiadania obyczajowe.

Op - opowiadania dla najmłodszych.

W bibliotece szkolnej jest dostępny także  dział podręczny oraz literatura popularno- naukowa na trzech poziomach klas:

W naszej bibliotece prowadzi się elektroniczny:

Katalog alfabetyczny
        Katalog rzeczowy

Katalog elektroniczny pozwala zorientować się, czy w zbiorach biblioteki znajduje się poszukiwana książka, jakie tytuły są przypisane do określonego autora lub jakie znajdują się książki na interesujący czytelnika / ucznia temat.

ZAPRASZAMY

Nauczyciele bibliotekarze, oprócz tradycyjnej pracy biblioteczno-technicznej, prowadzą również zajęcia edukacji czytelniczej i medialnej. Organizują liczne konkursy, przygotowują gazetki, wystawy nowości wydawniczych oraz prac dzieci, uczestniczą w różnorodnych akcjach i imprezach szkolnych. Współpracują z nauczycielami, Radą Rodziców oraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Piastowie.